Pagal UAB „Vilniaus viešojo transporto” politika vairuotojai nėra baudžiami už KET pažeidimus, tačiau privalo laikytis tam tikrų sutartyje nurodytų kokybinių reikalavimų. VVT vairuotojų pažeidimai visgi nelieka nepastebėti – kiekvieną kartą yra kviečiami pasiaiškinti, tuo pačiu stengiamasi užtikrinti geresnę paslaugos kokybę ir mažesnį pažeidimų skaičių.

Policijos pareigūnai fiksuoja viešojo transporto pažeidimus, tačiau vairuotojų nestabdo. Taip yra todėl, nes tam, sustabdyti transporto priemonę ir užpildyti visus protokolus, reikia daug laiko ir tai galėtų sutrukdyti sklandų viešojo transporto darbą. Maršrutų sustabdymas lemtų vėlavimus ir keleivių laiko sutrikdymą. Visgi užfiksavus pažeidimą, policija vėliau kreipiasi į „Vilniaus viešąjį transportą” dėl informacijos – vairuotojo tapatybės nustatymo ir prašymo pasiaiškinti.

„Pati Vilniaus viešojo transporto bendrovės politika nėra bausti ar bauduoti vairuotojus. Nuo šių metų spalio 1 d., pagal patvirtinta naują tvarką, žalos už eismo įvykius dėl vairuotojų neatsargumo nėra išskaičiuojamos”, – sako UAB Vilniaus viešasis transportas” Komunikacijos specialistas Vygandas Kieras.

Pagal trišalę viešųjų paslaugų teikimo sutartį tarp Vilniaus miesto savivaldybės administracijos, SĮ „Susisiekimo paslaugos“ bei Vilniaus m. viešojo transporto sistemoje dirbančių vežėjų, vairuotojai privalo laikytis sutartyje nurodytų tam tikrų kokybinių reikalavimų: nustatytų maršrutų ir tvarkaraščių laikymasis, tinkamas keleivių aptarnavimas ir paslaugų teikimas, transporto priemonės švaros ir tvarkos reikalavimai ir pan.

„Susisiekimo paslaugos“ specialistai nuolat stebi, kaip viešojo transporto vairuotojai laikosi maršrutų ir tvarkaraščių, centro operatoriai komunikuoja su viešojo transporto vairuotojais dėl viešojo transporto eismo užtikrinimo netipinių situacijų atveju. Viešojo transporto kontrolieriai ne tik tikrina keleivius, bet ir vykdo vežėjų kokybinių reikalavimų kontrolę, pvz. švara, tvarka transporto priemonėse, taip pat stebi, ar viešojo transporto priemonės yra prižiūrimos”, – komentuoja SĮ „Susisiekimo paslaugos” Komunikacijos specialistė Dovilė Marčinskaitė. 

Kasdien į miesto gatves išvažiuoja apie 600 viešojo transporto priemonių. Vidutiniškas pažeidimų skaičius per mėnesį, kuomet yra nustatomi kokybiniai sutarties reikalavimų neatitikimai, – apie 100. Vygandas Kieras taip pat pažymi, kad viešojo transporto KET pažeidimų skaičius sostinėje mažėja, nors statistikos bendrovė neveda.

„Akcentuojame, kad vežėjai visuomet atsižvelgia į tai ir stengiasi operatyviai išspręsti kilusius klausimus, atitikti keliamus reikalavimus. Svarbus bendradarbiavime su vežėjais ir komunikacija – organizuojami kassavaitiniai susitikimai su miesto transporto sistemoje dirbančiais vežėjais, kurių metu aptariami visi klausimai susiję su keleivių aptarnavimo kultūros lygio kėlimu, vairuotojų elgesio kultūra  ir kt”, – sako D. Marčinskaitė.

Neseniai mūsų portale dalinomės informacija, kad mieste mažėja KET pažeidimų skaičius. Plačiau apie tai galima paskaityti čia.

MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.MadeinVilnius.lt

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

23 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist