UAB „Vilniaus viešasis transportas” pasisako už kolektyvinę sutartį bei nori išspręsti vieną esminių darbuotojų sąjungos reikalavimų – padidinti darbo užmokestį. Anksčiau miesto meras R. Šimašius pasakė, kad atlyginimai bus dar kartą pakelti. Diskusijai vykstant bendrovė nesupranta, kam reikalingas streikas.

Nors situacija nuo 2021 m. pateiktų UAB „Vilniaus viešojo transporto” profesinės darbuotojų sąjungos kito, o dalis prašymų jau įgyvendinta, pateikti reikalavimai lieka tie patys. Pavasarį darbo užmokestis jau buvo pakeltas vidutiniškai 10 proc., panaikintas žalų išskaičiavimas iš vairuotojų, jeigu kaltės forma yra neatsargumas, pagal vairuotojus koreguojami darbo grafikai, numatytas poilsio ir pietų metas, kad vairuotojams liktų 45 min ir daugiau.

UAB „Vilniaus viešasis transportas” inicijavo jau 2 susitikimus su darbuotojų profesine sąjunga aptarti būtinus klausimus dėl minimalių paslaugų užtikrinimo streiko metu ir kaip streikuojantys užtikrins tvarką streiko metu.

„Bendrovės pozicija dėl kolektyvinės sutarties yra ne kartą deklaruota – jos reikia ir abi šalys turi siekti susitarti bei rasti kompromisą, atsižvelgiant į bendrovės galimybes, finansinę padėtį ir situaciją rinkoje. Bendrovė pastarąjį pusmetį patyrė didelius veiklos nuostolius dėl išaugusių degalų ir elektros kainų, vairuotojų trūkumo. Įvertinus esamas ir būsimas rizikas, dar vasaros pradžioje imtasi veiksmų kartu su Vilniaus miesto savivaldybe dėl naujų įkainių nustatymo, kurie leis kompensuoti nuostolius ir padidinti darbo užmokestį darbuotojams. Kaip ir buvo planuota dar iki streiko paskelbimo, bendrovė spalio mėnesį Savivaldybės tarybai teiks naujus įkainius”, – komentuoja Giedrė Buivydaitė, UAB ,,Vilniaus viešasis transportas” atstovė.

Jeigu savivaldybės taryba patvirtins siūlymus, profsąjungai rūpimas klausimas bus sprendžiamas nedelsiant. Apie tai, anot VVT, profesinės sąjungos buvo informuotos jau vasarą, bet tai nestabdo darbuotojų sąjungos planų rengti streiką.

„Tenka apgailestauti dėl šios situacijos, nors bendrovė ir informavo, jog laikosi plano didinti darbo užmokestį vairuotojams dar šiais metais”, – priduria VVT atstovė.

Šiuo metu šalys dalyvauja teismo mediacijos procese. Bendrovė tikisi, kad artimiausiame posėdyje, kuris numatytas rugsėjo 27 d., visgi pavyks sutarti su profesine sąjunga kompleksiškai spręsti nesutarimus. Pirmiausia – pradėti derybas dėl naujos kolektyvinės sutarties.

Neseniai planus organizuoti streiką pakomentavo miesto meras Remigijus Šimašius. Jis irgi akcentavo, kad dalis profesinės sąjungos iškeltų reikalavimų jau išspręsta, tačiau dalies įgyvendinti nepavyks. Visgi esminiai pokyčiai jau arba yra įgyvendinti, arba yra paruošimo stadijoje.

Meras kvietė darbuotojų atstovus „sėsti prie stalo“ ir sudaryti sutartį su VVT. Anot jo, streikas būtų „didelis iššūkis“ Vilniui, kadangi streiko organizatorių žadama, jog dėl streiko viešojo transporto paslaugos galėtų sumažėti trečdaliu.

VVT darbuotojų profesinė sąjunga spalio 3 d. ketina pradėti neterminuotą streiką, reikalaudama VVT pasirašyti kolektyvinę sutartį, kurioje būtų numatyta 10 proc. kelti atlyginimus visiems darbuotojams, įtvirtinti penkių dienų darbo savaitę ir tinkamos trukmės pertraukas.

Streiko metu bus užtikrinta 50 proc. viešojo transporto paslaugų kiekviename maršrute. Jame turėtų dalyvauti apie 1 tūkst. VVT darbuotojų.

Daugiau apie konfliktą ir planuojamą streiką rašėme čia.

MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.MadeinVilnius.lt

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

7 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar pritariate, kad Vilniaus viešojo transporto bilietai būtų suskirstyti pagal zonas?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.