Viešasis transportas

„Vilniaus viešasis transportas“ pateikė ieškinį dėl darbuotojų sutarčių stabdymo

Vilniaus viešasis transportas“ (VVT) penktadienį pateikė ieškinį teismui dėl daugiau nei trečdalio darbuotojų sutarčių stabdymo, taip siekdamas užkirsti kelią įmonės veiklos paralyžiui.

„Ieškiniu siekiame apginti savo bendrovės pažeidžiamas teises ir interesus. Kaip žinote, gavote parašus maždaug 600 vairuotojų, o tai yra apie 40 procentų vairuotojų. Tad tikrai sutriktų viešasis transportas Vilniaus mieste, būtų didelių kliūčių“,  – BNS sakė VVT atstovas Vygandas Kieras.

„Siekiame ieškiniu konstatuoti, kad šiuo metu atliekami darbuotojų profesinių sąjungų veiksmai yra laikomi de facto streiku, ką yra pasakęs ir Vilniaus apylinkės teismas savo nutarime“, – tvirtino jis.

 

Teismas dar turės per tris darbo dienas įvertinti, ar šį ieškinį priimti.

Praėjusią savaitę profesinė sąjunga atsiuntė VVT administracijai apie 760-ies darbuotojų prašymus stabdyti sutartis, motyvuodami tuo, kad bendrovė nevykdo 2018 metų kolektyvinėje sutartyje nustatytų įsipareigojimų. 

Tačiau Vilniaus apylinkės teismas praėjusį penktadienį nurodė Vilniaus viešojo transporto (VVT) darbuotojams aštuonioms darbo dienoms atidėti savo veiksmus dėl darbo sutarčių stabdymo.

 

VVT darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Algirdas Markevičius šį sprendimą vertina kaip įpareigojimą eiti į darbą pabrėždamas, kad priverstinis darbas Lietuvoje draudžiamas Konstitucijoje.

Pagrindiniai darbuotojų priekaištai darbdaviui yra tai, kad jis neindeksavo darbo užmokesčio minėtoje kolektyvinėje sutartyje nustatyta tvarka, taip pat atsisako darbuotojų darbo sutartyse įrašyti valandinį darbo užmokestį ir darbuotojų gaunamus priedus.

Pati VVT vadovybė teigė laukianti individualių darbuotojų skundų, kad galėtų įvertinti, ar darbuotojai buvo išsamiai supažindinti su sprendimo pasekmėmis.

 

Darbo kodekse numatyta galimybė tam tikrais atvejais, pavyzdžiui, kai įmonė nevykdo įsipareigojimų, stabdyti sutartis, tuomet darbuotojai gali į darbą tris mėnesius – per juos darbuotojas negali būti atleistas, taip pat jam privalo būti mokamas valstybės nustatytas minimalus darbo užmokestis.

VVT profesinės sąjungos ir šios Vilniaus savivaldybės įmonės vadovybės ginčas tęsiasi daugiau nei metus. Šiemet profesinė sąjunga ketino rengti ir streiką, tačiau planai įstrigo ginčams persikėlus į teismus. Be to, streikų organizuoti teisinės galimybės nėra dėl valstybėje galiojančios nepaprastosios padėties. 

Autorius Ignas Jačauskas

 
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
14 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Žinovas...

VVT labai išsigando .!

Gintaras

Infliacija nubraukia 20% pajamų,indeksuoti neskuba ir vyriausybė net pažeidžiamiausioms visuomenės grupėms.Kitose ES šalyse gali streikuoti geležinkelių,aviacijos,kt.šakų darbuotojai ir reikalauti darbo sąlygų gerinimo,atlyginimų kėlimo.Lietuvoje galima tik iš dalies-streikuokite,bet kad viešojo transporto paslaugos miestiečiams būtų užtikrintos trečdaliu …Gaisrininkai tokiu būdu užtikrintų trečdalį nesudegusių pastatų,policininkai trečdalį sugautų nusikaltėlių,medikai trečdalį paslaugų…Kažkodėl valdininkai nestreikuoja ?

Gintaras

Infliacija tokia didelė,kad VVT priemonės atlygių didinimui tėra kaip sakė gerb.A.Čekuolis apie TSRS Gorbačiovo pertvarką-“senos prostitutės makijažas”…

Bob

Tai kaip suprantu VVT jau nebeieško naujų vairuotojų? Nes tokie jų veiksmai šiek tiek “keičia” VVT, kaip darbdavio, įvaizdį.

Aga

Absurdas!-kur darbuotojo teisės?-jei darbdavys nesilaiko savo susitarimų,savivaldybė neleidžia streiko kuris profsajungos buvo suplanuotas!-vadinasi pati įmonė išprovokavo šiuos veiksmus!-ir vėl bauginimai žmonių!-Kas gali man uždraust išeit iš darbo jei aš manau kad aš ten esu nuvertinama?-paslauga neatitinka apmokėjimo ar apmokama ne tiek kiek žadama?-Palankų įmonei sprendimą gali priimti tik korumpuoti teismai!ŠAUNUOLIAI DARBUOTOJAI!-NIEKAS NEPAKOVOS UŽ JUS TAIP KAIP TIK JŪS PATYS UŽ SAVE!-LINKIU SĖKMĖS KIEKVIENAM DARBUOTOJUI-O ĮMONĖS VALDŽIAI SUPRASTI KAD NE ĮMONĖ JUMS NEŠA PELNĄ,O JOS DARBUOTOJAI IR TIK GERU SUTARIMU ĮMANOMA PASIEKTI GERŲ REZULTATŲ!

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button