Viešasis transportas

Remigijus Šimašius tiki, kad Vilnius išliks dalijimosi paslaugų lyderiu Europoje

Pirmadienį Vilniuje buvo pasirašytas memorandumas dėl dalijimosi klasterio įkūrimo. Jį pasirašė sostinėje įsitvirtinę transporto priemonių dalijimosi verslai – „Bolt“, „Spark“, „CityBee“ ir „Skok“ drauge su sostinės savivaldybe, įmonės „Susisiekimo paslaugos“ ir „Go Vilnius“.

Vilniaus meras Remigijus Šimašius tvirtina, kad sostinė nesustoja ir eina tolyn, būdama automobilių ir kitų priemonių judumo dalinimosi čempione. Pasak jo, Vilnius yra Europos judumo paslaugų čempionai ir nori tokiu toliau išlikti diegiant inovacijas, užtikrinant didesnį eismo saugumą, darnumą, klimato kaitos tikslus ir miestiečių patogumą.

„Norime, kad mūsų šis čempioniškas statusas ir inovacijos, kurių daugybę jau esame įdiegę ir dar planuojame įdiegti, būtų ne tik Vilniuje, bet iš čia keliautų ir į likusį pasaulį. Tai yra naudinga ir reikalinga miesto vardo garsinimui, mūsų stiliaus garsinimui, bet taip pat naudinga ir verslui, kuris čia startuoja ir dirba, kad jis gali ateiti kitur ir pasiūlyti daug paslaugų“, – pirmadienį žurnalistams teigė R. Šimašius.

 

Meras tikino esąs labai dėkingas visiems, prisidedantiems prie šios srities paslaugų teikėjams, įnešantiems didelį indėlį į dalinimosi ekonomiką. Anot jo, memorandumas leis Vilniui ir toliau lyderiauti šioje srityje bei prisidės prie darnesnio, saugesnio ir patogesnio miesto.

„Čia iš tikrųjų yra du dokumentai, lietuvių ir anglų kalbomis. Anglų kalba, beje, turbūt ne mažiau aktuali negu lietuvių kalba, nes tai yra, mano žiniomis, pirmasis tokio pobūdžio memorandumas, kuriuo įsipareigojame ir nuolat kalbėtis, ir nuolat diegti inovacijas“, – sakė politikas.

Jis aiškino, kad per pastaruosius šešerius metus Vilnius labai smarkiai šovė į viršų mobilumo srityje dėl paprastos inovacijos –automobilių stovėjimo vietų strategijos.

 

„Kol visi miestai trypčioja, o didžioji dalis tebetrypčioja iki šiol, turi rezervuotas vietas, už kurias atskirai moka, nors kita ranka tarsi subsidijuoja tas paslaugas. Mes įdiegėme automobilių stovėjimo vietų apmokėjimo sistemą, kurioje mokama aiškiais principais, paliekamas automobilis ten, kur patogu, paimamas iš ten, kur patogu, tą turi mažuma miestų“, – tvirtino Vilniaus meras.

„Šio ryto duomenimis, paspirtukų yra apie 3 tūkst. Vilniaus mieste, iš kurių 9 val. ryto 2,7 tūkst. buvo naudojami, 300 buvo prieinami išsinuomoti, tai turbūt nežmoniškai didelis skaičius. Iš automobilių tą pačią valandą turėjome beveik 1,5 tūkst. automobilių Vilniuje, kurie buvo skirti dalinimuisi“, – pridėjo jis.

„Citybee“ vadovas: tikimės, kad Vilnius išliks lyderis šioje srityje

Elektrinių paspirtukų, dviračių bei automobilių nuomos paslaugų platformos „Citybee“ vadovas Kristijonas Kaikaris dėkojo Vilniaus merui ir kitoms įmonėms dėl memorandumo pasirašymo ir gebėjimo kartu siekti bendrų tikslų. Anot jo, verslas atskirai gali Vilniuje padaryti daug, bet jam susivienijus, galimybės tampa dar didesnės.

 

„Dabar Vilnius yra dalijimosi automobiliais, mobilumo sostinė Europoje, vienam gyventojui tenka daugiausiai šių paslaugų. Tikimės, kad Vilnius išliks lyderis šioje srityje, bet, be abejo, kartu bendradarbiaudami, siekdami bendrų tikslų, galėsime pasiekti dar daugiau“, – sakė K. Kaikaris.

Jis aiškino, kad dėl memorandumo vilniečiams bus tik daugiau naudos ir galimybių naudojantis dalijimosi paslaugomis.

„Iš tikrųjų bendrų tikslų yra labai daug, nes mūsų verslui ir klientams labai svarbu, kad automobiliai, paspirtukai, kitos mobilumo, judumo priemonės būtų prieinamos tada, kada ir kur reikia. Be miesto čia mes nelabai ką galime padaryti, reikia bendro sutarimo, bendradarbiavimo, nes visi kartu norime, jog Vilnius būtų švaresnis, būtų mažesės spūstysi“, – teigė „Citybee“ vadovas.

 

„Bolt“ vadovas Lietuvoje: planuojame Vilniuje nuomoti automobilius

Pavėžėjimo platformos „Bolt“ vadovas Lietuvoje Andrius Pacevičius taip pat džiaugėsi memorandumu bei tvirtino, kad Vilnius yra nuo seno inovacijoms atviras miestas, o su miesto valdžia visada buvo galima rasti kompromisą, kaip įvairias „Bolt“ teigiamas paslaugas padaryti prieinamesnes gyventojams. Taip pat, pasak jo, „Bolt“ planuoja plėsti paslaugų spektrą sostinėje.

„Mes kol kas dar Vilniuje automobilių nuomos veiklos neturime, bet tą veiklą esame paleidę Estijoje praėjusiais metais, Taline, Tartu. Konkrečių datų neturime, bet planai yra, kad ta paslauga startuos ir Vilniuje“, – teigė A. Pacevičius.

Memorandumo steigėjų tikslas – dar glaudžiau bendradarbiauti tam, kad vilniečiams būtų pasiūlyta kuo patrauklesnių sprendimų, pakeičiančių asmeninių automobilių naudojimą. 

 

Vilnius šiandien yra dalijimosi automobiliais paslaugų lyderis Europoje su 1,5 mln. kelionių per metus, dalijimosi ekonomikos inovacijomis, kurios pradėtos Lietuvos sostinėje ir iš čia sklinda į kitus miestus.

Ignas Dobrovolskas (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
18 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
grazulis

greičiau šito veltėdžio ir jo pakalikų kadencija pasibaigtų. Toks pats kaip Karbauskis, daug kalba, o nulis darbo..

Arunas

Kaip pirstu i aky.vilnius lideriaus pasaulije pagal krumus

XooX

Panaikink viešojo transporto likučius ir būsi lyderis pasaulyje pagal nueinamus km pesciomis… Tap sakant Afrika jau nebetoli…

Dalius

Ar meras gali pasakyti data ,kada bus uzdraustas picu pristatymas transporto priemonemis su vidaus degimo varikliais? Kada visi pavezejai ir taksi naudos tik elektra varomas transporto priemones?

Darius

Idomu ar yra pasidare analiziu kiek zmoniu atsisake nuosavo automobilio nes naudojasi tik citybee? Arba koks vidutinis su paspirtuku nuvaziuotas atstumas kai imama ne pramogai. Nes man atrodo dabar vietoj to kad eitu 1km peskom zmones ima paspirtuka arba vietoj 10km su dviraciu ima citybee. O lyderis yra ko gero del to nes yra outsideris metro ir tramvajaus srityje. Cia mano spejimai.

donatas

ABC kaip miesto viešąjį transportą atiduotį į privačias ranka. Matyt taip lengviau “susitvarkyti” pvz su greitai streikuosiančiais viešojo vairuotojais ir t.t. ir pan.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button