Nuo gruodžio 5 dienos planuojamas bendrovės „Vilniaus viešasis transportas“ (VVT) vairuotojų streikas. Tai reiškia, kad VVT aptarnaujami maršrutai važiuos visi, tačiau jie bus retesni. Šiuo metu VVT aptarnauja 76 iš 105 maršrutų: 5 greituosius, 17 troleibusų ir 54 autobusų. 

Vilniuje keleivių vežimo paslaugą viešuoju transportu teikia 3 vežėjai – UAB „Transrevis“, UAB „Kautra“ ir UAB „Vilniaus viešasis transportas“. Planuojama, kad streiko metu į miesto gatves išvažiuos 35 proc. mažiau miesto viešojo transporto maršrutų nei įprastai. Kadangi mieste streiko dienomis kursuos mažiau autobusų ir troleibusų, transporto priemonėse bus daugiau žmonių, skaičiuojama, kad piko metu jos gali būti perpildytos.

Streiko metu kelionės viešuoju transportu bus sutrikdytos. Suprantame, kad situacija mieste bus apsunkinta, todėl atsiprašome visų gyventojų už nepatogumus ir dedame visas pastangas, kad netrukus vėl galėtume keliauti įprastai.

Kadangi streikuoja tik vieno iš vežėjų vairuotojai, kitų dviejų miesto vežėjų „Transrevis“ ir “Kautra” viešojo transporto maršrutų tvarkaraščiai nesikeis, jais keleiviai bus vežami įprastu grafiku.

Keliones nuo gruodžio 5 dienos planuokite iš anksto su laiko atsarga ir prieš keliones tikrinkite viešojo transporto eismo tvarkaraščius. Juos galima rasti www.stops.lt, „m.Ticket“, o realiu laiku transporto priemones galite sekti  „Google žemėlapiai“ ir „Trafi“ programėlėse. 

Taip pat prognozuojami didesni transporto eismo srautai mieste, tad nepatogumų patirs ne tik keleiviai, bet ir automobilių vairuotojai, todėl keliones reikėtų planuoti su laiko atsarga bei sekti eismo srautus „Google žemėlapiai“ ir „Waze“ programėlėse. Esant galimybei rekomenduojama rinktis darbą nuotoliniu būdu ir vengti kelionių piko metu.

Tam, kad sutrikęs susisiekimas mieste kuo mažiau paveiktų dienos planus, rekomenduojame:

  • Keliones mieste planuoti su laiko atsarga; 
  • Turėti planą B (jei įmanoma – dirbti nuotoliniu būdu; galutinį kelionės tašką pasiekti pėsčiomis ar kita transporto priemone);
  • Trumpoms kelionėms (iki 1 km) gyventojams rekomenduojama eiti pėsčiomis. 1 km einant pėstute sugaištama iki 15 minučių. 
  • Pasirinkus keliauti viešuoju transportu, autobusų ir troleibusų atvykimą tikrinti „Google žemėlapiai“ ir „Trafi“ programėlėse – jose galima sekti transporto priemonių judėjimą realiu laiku.

Kodėl vyksta streikas? 

VVT daugiau kaip metus su viena iš penkių profesinių sąjungų sprendžia naujos kolektyvinės sutarties klausimą. Pastarosios derybos dėl naujos kolektyvinės sutarties nutrūko lapkričio mėn., kai nepavyko rasti bendro sutarimo dėl siūlomo didesnio darbuotojų atlyginimo kėlimo ir naujos darbo apmokėjimo sistemos.  

Šiemet atlyginimai darbuotojams buvo pakelti jau du kartus. Nuo lapkričio 1 d. visiems ne mažiau kaip 10 proc., o vairuotojams vidutiniškai 20 proc. Tai yra daugiau nei buvo keltas streiko reikalavimas iš profesinės sąjungos atstovų.

VVT tikisi, kad socialinis dialogas su partneriais vyks konstruktyviai. Bendrovė deda visas pastangas, kad streikas pasibaigtų kuo greičiau ir miestiečiai patirtų kuo mažiau nepatogumų, todėl prašo keleivių kantrybės ir supratingumo streiko metu.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

38 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kaip vertinate, jog buvo atsisakyta įgyvendinti grandiozinį Baltojo tilto rekonstrukcijos projektą?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.