Viešasis transportas

Nuo birželio nauji keleivių vežimo paslaugų įkainiai

2022 m. gegužės 18 d. Vilniaus miesto savivaldybės taryba pritarė UAB „Vilniaus viešojo transporto“ teiktam siūlymui dėl naujų keleivių vežimo paslaugų įkainių. Naujieji įkainiai perskaičiuoti atsižvelgiant į rinkoje vykstančius pokyčius, t. y. infliaciją, vidutinį darbo užmokestį bei kylančias degalų kainas.

,,Įvertinus darbo užmokesčio ir infliacijos didėjimą, perskaičiuoti įkainiai kilo nuo 0,15 iki 0,38 Eur/km, priklausomai nuo transporto priemonės rūšies“, – sako UAB „Vilniaus viešojo transporto“ generalinis direktorius D. Aleknavičius.

Savivaldybės tarybai patvirtinus naujus įkainius nuo vasaros pradžios, pavyzdžiui, mažiems elektriniams autobusams bus taikomas 1,89 Eur/km įkainis, vietoj 1,74 Eur/km. Troleibusams naujas įkainis pakilo nuo 2,00 Eur/km iki 2,23 Eur/km, o štai triašiams autobusams – 2,33 Eur/km, kai buvo 1,95 Eur/km.

 

Peržiūrėti esamus paslaugų įkainius skatino ir pernai išaugę bendrovės nuostoliai dėl pandemijos ir sumažėję keleivių srautai, didelis darbuotojų sergamumas, kuris lėmė ir mažesnius darbuotojų atlyginimus, kadangi dalis darbuotojų nedirbo dėl ligos.

„Nuolatos stebime rinką, bendrovės finansinę situaciją bei siekiame užtikrinti veiklos optimizavimo procesų tęstinumą. Dėl padidėjusio įkainio pirmą kartą per 1,5 metų gali pavykti subalansuoti bendrovės sąnaudas su pajamomis“, – teigia generalinis direktorius D. Aleknavičius.

Keleivių vežimo paslaugų įkainį sudaro darbo užmokestis, degalai (dujos, elektra, dyzelinas) ir kitos sąnaudos. Nauji paslaugų įkainiai buvo įtraukti planuojant 2022 m. bendrovės biudžetą. Patvirtinus naujus įkainius, šiais metais suplanuotas ir padidintas darbo užmokestis darbuotojams.

 

Pasak generalinio direktoriaus, bendrovė deda visas pastangas, kad veiktų pelningai, nes tai suteikia galimybę ir ateityje gerinti darbuotojų darbo sąlygas ir išlikti konkurencingais.

,,Suprantame, kad darbuotojų lūkestis dėl didesnio atlygio išlieka. Vis dėlto, šiais metais darbo užmokesčio didinimui skyrėme maksimalią suplanuotą sumą, į kurią jau buvo įtrauktas įkainių perskaičiavimas – indeksavimas“, – sako D. Aleknavičius.

Pasikeitę keleivių vežimo paslaugų įkainiai viešojo transporto bilietų kainų pokyčiams šiuo metu neturės.

 

Nauji įkainiai bus taikomi nuo birželio 1 d.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
163 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
9 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Nesvatbu

Nieko,pkentesim. Svarbu kad hoholams viskas nemokamai.

Veralas 21a

“išaugę bendrovės nuostoliai dėl pandemijos ir sumažėję keleivių srautai”

Ot “biznesmenai” sumažėjo paklausa – dar kelk kainą. Aš nežinau iš kokio miško čia vadovai jūsų…

Aušra

Šlykstu skaityti apie tokius pakeitimus,kiek ištaško pinigų ,o vairuotojai vergauja!Pabandytų porą mėnesių pragyvent iš tokio atlygio.

Albertas

Darbuotojams dadejo tik 0,16€/ už valanda, ča maždaug 32€ ir minus mokesčai, o sau administracija dadejo nuo 1500€ iki 2500€. Dabar bendras jos atlyginimas seke nuo 3500 iki 8500€/ men.minus mokesčai. Ot ne pasakikete kad P.I.D.A.R.A.S.T.E.I

Žinovas...

Man kaip keleiviui vienodai šviečia ar įkainis 2 eurai ar 9 eurai

Giedrius

Nepamirsk tai tu ir mokesi uz bilietuka brangiau

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button