Viešasis transportas

Naujovės Vilniaus gatvėse: kam skirtos mėlynos rodyklės ant stulpų?

Ne vieną vairuotoją nustebino gatvėse atsiradusios mėlynos rodyklės. Nors šios rodyklės atsirado jau prieš kai kurį laiką, informacijos apie jų paskirtį vairuotojams stinga. Paaiškėjo, kad vairuotojams nereikia į jas kreipti jokio dėmesio, rodyklės skirtos viešajam transportui.

Tai portalui MadeinVilnius.lt patvirtino SĮ ,,Susisiekimo paslaugos”. Šios rodyklės ant stulpų buvo sumontuotos modernizuojant troleibusų kontaktinį tinklą. Kontaktinio tinklo sistemą papildžiusios priemonės tai specialūs šviesoforai troleibusų vairuotojams.

Šie nauji šviesoforų signalai nurodo važiavimo kryptis: posūkius į kairę ir dešinę bei kada troleibusui važiuoti yra draudžiama. Jeigu kryptis ant šviesoforo nurodyta tinkamai, vairuotojams nieko daryti nereikia. Jeigu vairuotojai pastebi, kad nurodyta kryptis jiems netinka, tuomet reikėtų naudotis nuotoliniu valdymo punktu.

 

Toks sprendimas turėti sumažinti tikimybę, kad troleibusas atsijungs nuo kontaktinio tinklo. Tai ne tik pagerins saugumą, bet ir kelionės viešuoju transportu kokybę. Naujovė turėtų padidinti vidutinį troleibusų greitį, kadangi vairuotojams daugiau nebereikės lėtinti transporto priemonės prieš įvažiavimą į įvairias sankryžas.

UAB ,,Vilniaus viešasis transportas“, siekdamas sumažinti patiriamus energijos nuostolius bei užtikrindamas sklandų troleibusų eismą, modernizuoja troleibusų kontaktinį tinklą. Naujieji kontaktinio tinklo pakeitimai pradėti diegti Antakalnio žiede, o artimiausiu metu tokio pobūdžio pasikeitimai bus atliekami ir kitose sankryžose bei žieduose. Iš viso 2022 metais bus pakeista 30, o iki 2023 metų pabaigos – 80 radijo bangomis valdomų kontaktinio tinklo iešmų. Daugiau apie tai rašėme čia.

Troleibusų kontaktinis tinklas nebuvo iš esmės naujinamas per paskutinius 20 metų. Naujausia troleibusų kontaktinio tinklo linija „Antakalnio žiedas – Saulėtekio alėja“ buvo įrengta dar 2000 m.

 
MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
29 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button