Viešasis transportas

Darbuotojų profesinė sąjunga: Vilniaus viešojo transporto valdyba bando riboti darbuotojų derybinius pajėgumus

Praėjusią savaitę UAB „Vilniaus viešasis transportas“ darbuotojų profesinė sąjunga bendrovės administracijos patalpose surengė protesto sueigą, kurioje siekė išspręsti kolektyvinės sutarties, darbo apmokėjimo sistemos, darbo užmokesčio didinimo ir sveikos ir saugos darbo aplinkos bendrovėje klausimus.

Po susitikimo su bendrovės gen. direktoriumi Dariumi Aleknavičiumi profesinės sąjungos nariai liko neišgirsti ir priėmė sprendimą likti nakvoti administracijos patalpose, taip reikalaudami pasirašyti naują kolektyvinę sutartį, kelti darbuotojų atlyginimus, užtikrinti orias darbo sąlygas.

Penktadienį buvo pasiektas susitarimas, kad profesinė sąjunga trečiadienį (šiandien) susitiks su bendrovės valdyba ir jie išklausys darbuotojų reikalavimus, to pasekoje paprašė laikinai stabdyti protesto akciją. Esame socialinio dialogo šalininkai ir tikėdamiesi geranoriškų derybų, savo akciją sustabdėme, tačiau, kaip matome, šiandien šios derybos nėra geranoriškos.

 

„Jau nuo vakar vakaro mus pasiekė neraminančios žinios apie kelis kartus didinamas apsaugos darbuotojų pajėgas, blokuojamus darbuotojų pažymėjimus, užrakintus administracijos patalpų laiptinių įėjimus ir bendrovės vadovo daromą spaudimą kitos VVT profesinės sąjungos pirmininkei. Tai eilinį kartą parodo, kad bendrovė nesprendžia darbuotojų teisinių, ekonominių, socialinių klausimų, ji naudojasi šablonine ir pilka komunikacijos migla, už kurios yra liūdna realybė ir tamsa, teigia Vilniaus viešojo transporto darbuotojų profesinės sąjungos vadovas Algirdas Markevičius.

Nepaisant įmonės daromo spaudimo, prie piketo akcijos jungiasi ir kitos bendrovėje veikiančios profesinės sąjungos, o bendrovės patalpose, jei derybos nesibaigs darbuotojų išklausymu, ruošiasi pratęsti protesto akciją ir likti nakvoti dar daugiau vairuotojų negu prieš tai.

„Mes, darbuotojai, nebeturime ko prarasti. Tai, kad jie bando apriboti savo darbuotojų patekimą į administracines patalpas, rodo visą jų socialinį dialogą – gražūs žodžiai, tačiau bjaurus veiksmai. Ir jeigu reikės, nakvosime lauke, matyt to nori bendrovės vadovybė, o jeigu prireiks kitą savaitę ateisime į Vilniaus miesto savivaldybę ir ten tęsime protestą.“, – pratęsė A. Markevičius.

 

Primename, kad darbuotojai jau daugiau nei metus su puse bando rasti bendrą kalbą su įmonės vadovybe bei miesto savivaldybe. Tiek vadovui, tiek merui buvo įteikti darbuotojų lūkesčių laiškai, buvo piketuota ir nakvota prie Vilniaus miesto savivaldybės, o šiuo metu profesinė sąjunga yra laimėjusi pirmos instancijos teismą dėl streiko paskelbimo.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
32 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button