Viešasis transportas

Bus ribojamas keleivių srautas viešajame transporte

 Vilniaus savivaldybė nuo pirmadienio įvedant karantiną imasi riboti viešojo transporto keleivių srautus, tai užtikrinti padės stotelėse budinti keleivių kontrolė ir savanoriai, sako savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis.

„Dėl vieno metro rekomendacijos – iš esmės tai laikome rekomendacija, kad būtų užimtos tik sėdimos vietos, nebūtų stovimų. Tai reiškia didesnius susibūrimus stotelėse, kuriuos mes valdysime keleivių kontrolės ir savanorių pagalba“,  – žurnalistams sekmadienį sakė P. Poderskis.

Jis pabrėžė, kad laikantis Vyriausybės priimtų rekomendacijų, visiškai pakaks to, jog galės būti užpildytos visos sėdimos vietos: „kažkaip papildomai jų šachmatint nesame pasiryžę, manome, kad tai nėra būtina“.

 

Valdant keleivių srautus, anot P. Poderskio, galės talkinti net kelios savanorių organizacijos.

„Turime galimybę rinktis iš tokių savanorių, kaip Gedimino legionas, Raudonasis kryžius – maltiečiai ir Šaulių sąjunga. Galbūt imsime savanorius iš jų visų, žiūrėsime pagal situaciją. Nes savanoriško darbo mums prireiks nemažai ir kitur labai nemažai“, –   tikino jis.

Savivaldybė taip pat kol kas nenumato keisti viešojo transporto tvarkaraščių, tačiau maršrutai, pasak administracijos direktoriaus, gali retėti paaiškėjus, jog keleivių sumažėjo. Administracijos vadovas taip pat patikino, kad transportas neturėtų vėluoti ir dėl dukart per dieną atliekamos autobusų ir troleibusų dezinfekcijos.

 

„Viešasis transportas šiandien važiuoja pagal sekmadienio, rytoj – pagal pirmadienio grafiką, niekas šioje vietoje nesikeičia, tik gali būti nepatogumų, kad jei užsipildys sėdimoms vietoms, pavyzdžiui, 1G, daugiau žmonių nebus įleidžiama ir turės atvažiuoti kitas 1G“, – paaiškino P. Poderskis.

 Nuo pirmadienio siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą Vyriausybė visoje šalyje įvedė karantiną, vienas iš laukiančių privalomų nurodymų – riboti keleivių skaičių tarpmiestiniuose autobusuose ir traukiniuose, kad būtų išlaikomas reikiamas atstumas tarp keleivių. Tai rekomenduojama daryti ir miestų transportui.

Autorius Ignas Jačauskas

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
54 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button