Transportas

Traukiniais keliauti su augintiniu – dabar dar patogiau

Nuo šių metų birželio „Lietuvos geležinkeliai” pakeitė gyvūnų vežimo taisykles – atsisakyta būtinybės kelionės laiką derinti prieš 24 valandas, sumažėja reikiamų dokumentų skaičius, pakeisti reikalavimai socializacijos testus išlaikiusiems šunims.

Kaip teigia „Lietuvos geležinkelių” generalinio direktoriaus pavaduotojas, Keleivių vežimo direkcijos direktorius Linas Baužys, keleivių, norinčių keliauti kartu su auginiais, skaičius nuolat auga, o ypač jų padaugėja vasarą, kuomet dažniau važiuojama į kurortus.

„Besiruošiantys atostogų poilsiautojai dažnai susiduria su problema – o ką daryti su keturkoju draugu. Ypač šis klausimas opus tiems, kurie nori atostogų vykti viešuoju transportu, mat dažniausiai čia didelių augintinių su savimi vežti negalima. Traukiniais jau seniai kartu su šeimininkais galėjo keliauti ir jų keturkojai, tačiau tam buvo apribojimų – pavyzdžiui, apie tai, kad su keleiviu vyks didesnis šuo, reikėjo pranešti nemažiau kaip likus parai iki kelionės. Naujose taisyklėse tokių reikalavimų nebėra”, – pasakoja L. Baužys.

 

Pasak L. Baužio, keičiant gyvūnų vežimo taisykles, atsisakyta ir kitų formalumų – pavyzdžiui, nebereikia pateikti Veterinarijos pažymėjimo, atsiranda galimybė be antsnukio vežti šunis, kurie yra išlaikę socializacijos testą „šuo mieste” arba egzaminą „BH”, išskyrus pavojingus ir kovinius šunis bei kovinių ir pavojingų šunų mišrūnus.

„Stengiamės įsiklausyti į mūsų keleivių pastabas, tad, sulaukę pasiūlymų iš daug kartu su augintiniais keliaujančių jų šeimininkų, nusprendėme peržiūrėti galiojančią tvarką ir sudaryti palankesnes sąlygas mūsų keleiviams traukiniais važiuoti drauge su keturkojais draugais”, – teigia „Lietuvos geležinkelių” generalinio direktoriaus pavaduotojas.

„Lietuvos geležinkelių” traukiniais galima vežti tik sveikus, švarius ir paskiepytus augintinius. Be specialios taros keleiviai gakli vežti ne daugiau kaip du šunis. 3 klasės vietose augintiniai vežami nemokamai, 2 klasės vietose – mokant 30 proc. dydžio mokestį nuo 2 klasės pilnos bilieto kainos. Pirmąja klase augintinius vežti draudžiama.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button