Susisiekimo ministras Marius Skuodis tvirtina besitikintis, kad nuo naujo traukinių tvarkaraščio, t.y. maždaug gruodžio mėnesį, bus galima kalbėti apie trumpesnę kelionę traukinių maršrutu Vilnius–Varšuva, kuri truktų aštuonias valandas, vietoje dabar esančių devynių.

„Tikiuosi nuo naujo traukinių tvarkaraščio, t.y. po metų, maždaug gruodžio mėnesį. Planas yra toks ir pasistengti sutrumpinti visą maršrutą iki aštuonių valandų, o ateityje, natūralu, su „Rail Baltica” jis turėtų trumpėti dvigubai, t.y. iki keturių valandų“, – antradienį Vilniaus geležinkelio stotyje teigė M. Skuodis.

„Tie žingsniai yra daromi ir tai yra mūsų susitarimo su Lenkijos ministru kontekste, viskas tam tikrais etapais, tam tikromis stadijomis, startuojant su tuo ką turime ir ką galime padaryti čia ir dabar. O po to jau tobuliname, tobuliname visą sistemą”, – pridūrė jis.

Ministras prieš išvykdamas į Varšuvą traukiniu sakė, pasirinkęs tokį kelionės būdą norėdamas išsiaiškinti ir pats pajusti tokio pobūdžio kelionės privalumus ir trūkumus. Jis aiškino, kad 9 valandos kelionės, nors ir atrodo daug, tačiau esant nuotoliniam ryšiui, vykstant į Varšuvą galima pasidaryti daug darbų.

„Iš vienos pusės 9 valandos yra daug. Bet tuo pat metu, tai prilygsta tam pačiam, kaip sėdėti darbe su dokumentais dirbti. Ir kai šiandieną nuotolinis ryšys visur tikrai yra, tai aš tikrai išbandysiu ir tikiuosi, kad visą šį laiką bus galima ramiai padirbėti. Prieš porą savaičių rezervavome bilietą. Išbandysime dar ir kito traukinio patogumus ar kupė pavyks mums gauti. Tiesiog išbandysime viską”, – tikino politikas.

„Žvelgiame į ateitį, į perspektyvą ir aš tikrai tikiuosi, kad naujo traukinių tvarkaraščio, kuris bus jau gruodį, maršruto trukmė tikrai sutrumpės. Geležinkeliai vykdo tam tikrus pirkimus, per kuriuos įsigis naują lokomotyvą ir persėdimas, važiuojant iš Vilniaus, bus tik Kaune. O jeigu jau iš Kauno vykstame, tai jau be persėdimo galėsime keliauti į Varšuvą”, – pridėjo jis.

ELTA primena, kad M. Skuodis antradienį, išvyko į Lenkiją dalyvauti Varšuvoje vyksiančioje tarptautinėje konferencijoje, skirtoje geležinkelių sektoriaus svarbai Europos saugumui aptarti.

Vizito metu ministras taip pat susitiks su projekto „Rail Baltica“ koordinatore Europos Komisijoje ir oro linijų bendrovės LOT vadovais.

Ministras į Lenkijos sostinę keliaus traukiniu, pernai gruodį startavusiu nauju maršrutu Vilnius–Kaunas–Mockava–Varšuva.

Ministerija praneša, kad sausio 18 d. Varšuvoje rengiamoje tarptautinėje konferencijoje politikos, karybos, transporto sektoriaus lyderiai ir ekspertai diskutuos apie geležinkelių sektoriaus plėtrą Trijų jūrų regione, jungiančiame 12 Europos Sąjungos (ES) valstybių tarp Baltijos, Adrijos ir Juodosios jūrų. Ministras M. Skuodis dalyvaus pranešėjų diskusijoje „Geležinkelių projektų svarba Trijų jūrų regione, stiprinant ES ir jos kaimynų saugumą bei atsparumą“.

Vizito metu numatomi ministro susitikimai su strateginę reikšmę Lietuvai turinčio europinės vėžės geležinkelio „Rail Baltica“ projekto koordinatore Europos Komisijoje Catherine Trautmann ir Lenkijos plėtros fondų ir regioninės politikos ministerijos valstybės sekretoriumi Marcin Horala, taip pat šios šalies oro linijų bendrovės LOT vadovais.

Ignas Dobrovolskas (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

9 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar pritariate, jog nemokamas parkavimas prekybos centruose būtų tik juose apsiperkantiems?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.