Traukiniai

LTG profsąjunga: gali būti atleista mažiau žmonių, darbą siūlo subrangovai

Valstybės valdomų „Lietuvos geležinkelių“ (LTG) grupės įmonėms atleidžiant apie 2 tūkst. darbuotojų, Lietuvos geležinkelininkų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas sako, kad gali būti atleista mažiau žmonių, be to, dalis atleidimų, tikėtina, bus atidėta iki metų pabaigos. Artūras Černiauskas taip pat sako, kad dalį atleidžiamų darbuotojų žada įdarbinti geležinkelių subrangovų įmonės. 

„Yra nurodytas maksimalus skaičius darbuotojų, kurie gali būti atleisti. Dabar atliekamos vertinimo procedūros, nustatoma darbuotojų kompetencija, sąlygos“, – BNS sakė A. Černiauskas.

„Praėjusią ir šią savaitę turėjome susitikimus su darbuotojais, kalbėjome apie tuos atleidimus, matome, kad kai kuriose pozicijose darbuotojų atleidimas bus vėliau, jų neatleidinės dabar iš karto. Ypač „LTG Cargo“ įmonėje darbuotojų atleidimas nusikels iki rudens, o gal ir iki kitų metų, nes bus javapjūtė, grūdų krovinių padidės, todėl atleidimas yra lankstus“, – pridūrė jis. 

 

Pasak A. Černiausko, atleidimo procesas yra lankstus, kol kas darbuotojų skundų negauta. Jiems taip pat siūloma psichologinė pagalba.

Jo teigimu, nemažai kitų įmonių, pavyzdžiui, geležinkelių subrangovių, nori įdarbinti atleidžiamus darbuotojus, todėl birželį bus organizuojama darbo rinkos mugė, kurioje įmonės prisistatys darbuotojams ir pasiūlys jiems darbo vietas.

„Išgirdusios įmonės, kad toks kiekis darbuotojų atleidžiamas, pareiškė ganėtinai daug darbuotojų norinčios priimti. (…) Yra platus ratas jų, kalbame apie mūsų su geležinkeliais dirbančias įmones, subrangoves, jie nusiteikę įdarbinti. Žiūrėsime, kokios sąlygos, kokie darbo užmokesčiai. Jei darbuotojai norėtų, ko gero, visi rastų darbą, kurie bus atleisti“, – BNS sakė profsąjungos pirmininkas. 

 

Pasak jo, „Lietuvos geležinkelių“ darbuotojų darbo stažas yra pakankamai didelis, todėl jiems priklauso kompensacijos iki penkių vidutinių darbo užmokesčių.

Bendrovė skelbė, kad darbuotojų išeitinėms išmokoms bus skirta 6 mln. eurų.

LTG grupė apie atleidimą įspėjo 1950 iš daugiau nei 9 tūkst. darbuotojų. Grupė Užimtumo tarnybai pranešė, jog daugiausiai – 1207 – darbuotojų numato atleisti LTG grupės krovinių vežimo bendrovė „LTG Cargo“. Dar 469 žmones įspėjo infrastruktūros įmonė „LTG infra“, o 274 žmones – „Lietuvos geležinkeliai“.

 

Balandžio pabaigoje skelbta, kad maždaug 2 tūkst. darbuotojų numatyta atleisti grupei šiemet netekus milijonų tonų krovinių dėl Vakarų sankcijų Rusijai ir Baltarusijai bei jų atsakomųjų veiksmų.

Autorė Erika Alonderytė

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
5 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button