Traukiniai

LTG dar šiemet planuoja užakyti naujų elektrinių traukinių už 200 mln. eurų

Didžiausios Baltijos šalyse geležinkelių grupės LTG dukterinė bendrovė „LTG Link“ pasiekė dar vieną viešojo naujų elektrinių traukinių pirkimo etapą – traukinių gamintojai pateikė pirminius pasiūlymus. Planuojama, kad naujų elektrinių traukinių įsigijimo sutartis su laimėtoju turėtų būti pasirašyta dar šių metų trečiame ketvirtyje, o viešojo pirkimo vertė sieks daugiau kaip 200 mln. Eur.

Pasak  „LTG Link“ vadovo Lino Baužio, šis konkurso etapas – svarbus žingsnis siekiant įgyvendinti bendrovės strateginius tikslus, patenkinti keleivių poreikius ir lūkesčius bei užtikrinti maksimalią tiekėjų konkurenciją.

„Šis viešasis pirkimas – vienas svarbiausių bendrovės prioritetų, leisiančių dar efektyviau užtikrinti žalią ir darnų judumą. Konkurso sąlygos buvo sudarytos remiantis tiek gerąją kitų šalių praktika, tiek bendrovės strategija. Tikimės, kad dar 2025 m. šalies geležinkeliais kursuoti pradės modernūs, aukšto komforto lygio ir ekologiški traukiniai. Siekiame, kad jie atitiktų aukštus tvarumo, ilgalaikio eksploatavimo ir patogumo reikalavimus visiems keleiviams, įskaitant individualius poreikius turinčius žmones, o sutartį su geriausią pasiūlymą pateikusiu gamintoju planuojame pasirašyti dar šios  vasaros pabaigoje“, – teigia L. Baužys.

 

Traukinių parką papildžius naujais elektriniais traukiniais dalis šiuo metu eksploatuojamų aukštesnio komforto lygio traukinių bus perkelta į tuos maršrutus, kuriuose iki šiol kursavo senesni traukiniai, todėl patogesnėmis kelionėmis galės mėgautis dar daugiau keleivių.

Numatoma, kad viešojo konkurso būdu bus įsigyti vieningos platformos draugiški aplinkai elektriniai traukiniai, kurie galės išvystyti iki 160 km/val. greitį, Tolimesnės kelionės bus vykdomos elektriniais  traukiniais, o trumpesnėse arba neelektrifikuotuose ruožuose vykdomose kelionėse bus naudojami nauji elektriniai traukiniai su baterijomis. Pastarojo tipo traukiniai bus kraunami stotyse, kuriose bus įrengtos specialios baterinių traukinių įkrovimo stotelės. Įsigyjant naujus traukinius išskirtinis dėmesys bus skiriamas universaliam dizainui, kuris užtikrins komfortiškas keliones visiems keleiviams, įskaitant turinčius individualius poreikius.

Bendrovė skaičiuoja, kad atnaujinus traukinių parką ir traukiniams pajudėjus naujai elektrifikuotais ruožais, į aplinką per metus patenkančio anglies dioksido (CO2) kiekis sumažės apie 7 mln. kilogramų.

 

Primenama, kad vienam iš tiekėjų, dalyvaujančių viešųjų pirkimų procedūrose, pateikus ieškinį ir apskundus  techninės specifikacijos  reikalavimus, penkiems mėnesiams buvo sustabdytas elektrinių traukinių pirkimo procesas. Pirmos instancijos teismui atmetus ieškinį, tiekėjas apskundė teismo sprendimą apeliacine tvarka. Lietuvos apeliacinis teismas atmetė tiekėjo apeliacinį skundą ir paliko galioti pirmos instancijos teismo sprendimą, kuriuo pripažinta, kad visi bendrovės „LTG Link” reikalavimai buvo pagrįsti ir teisėti, todėl visiems keleiviams patogių traukinių įsigijimo procedūros – atnaujintos.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
9 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button