Traukiniai

„Lietuvos geležinkeliai“ pristatė naujausius pokyčius

Šią savaitę LTG grupės bendrovės susitiko su organizacijomis, vienijančiomis individualių poreikių turinčius žmones, LR Susisiekimo ministerijos, LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir kitų suinteresuotų institucijų atstovais aptarti projekto „Geležinkelių paslaugų pritaikymas pagal universalaus dizaino principus” pažangą.

Tokie susitikimai vyksta kartą per ketvirtį ir padeda organizacijų atstovams jausti pokyčių pulsą. Per pastarąjį susitikimą aptarti keli svarbiausi metų pradžios, pirmojo ketvirčio, darbai ir pasiekimai. Trumpai apie juos:

INFRASTRUKTŪROS PRITAIKYMAS

Projektas „Maršruto be kliūčių pritaikymas stoties teritorijoje”

 

1.Paskelbtas viešasis pirkimas lauko infrastruktūrai.

2.Rengiami 25 stočių rangos darbų pirkimo dokumentai.

3.Ateities darbai – ketinama parengti likusių 17 stočių darbų kiekių žiniaraščius ir paskelbti pirkimą šių stočių rangos darbams.

 

Projektas „Pėsčiųjų tiltų modernizavimas”

1.Nuosekliai vykdomos devynių pėsčiųjų tiltų (Kenoje, Naujojoje Vilnioje, Paneriuose, Kybartuose, Palemone, Gaižiūnuose, Radviliškyje ir Šiauliuose) per geležinkelio kelius ekspertizės.

2.Vyksta Vilniaus pėsčiųjų viaduko rekonstrukcijos projektavimo darbai.

 

3.Sėkmingai užbaigtas Kaišiadorių pėsčiųjų viaduko rekonstrukcijos projektavimo paslaugų pirkimas. Šiuo metu rangovas su „LTG Infra” kaip su statytoju derina techninį projektą.

4.Ateities darbai – atlikus minėtų devynių pėsčiųjų tiltų ekspertizę parengti rangos darbų planą ir paskelbti viešuosius projektavimo / rangos darbų pirkimus.

TRAUKINIŲ PRITAIKYMAS

Elektrinių traukinių įsigijimas

 

Patvirtintas traukinių parko atnaujinimo biudžetas, užbaigiama tiekėjų kvalifikacinė atranka. Naujai perkami riedmenys bus ne tik draugiški aplinkai – elektriniai ir elektriniai su baterijomis – bet ir pritaikyti individualių poreikių turintiems keleiviams. Numatoma per šiuos metus užbaigti viešųjų pirkimų procedūras ir pasirašyti sutartį su naujųjų traukinių gamintoju.

Nauja bilietų pardavimo sistema

Kovo 10 d. pasirašyta sutartis su jungtinės veiklos pagrindu dirbančia įmone UAB „Fortevento” ir Estijos įmone „Turnit” dėl naujos bilietų pardavimo sistemos diegimo. Planuojama, kad šių metų rudenį įsigyti traukinio bilietus bus galima per mobiliąją programėlę ir atnaujintoje internetinėje svetainėje. Taip pat vykdomas bilietų pardavimo automatų viešasis pirkimas.

 

Suplanuota, kad pirkti bilietus patogiau būtų visiems keleiviams, tarp jų – ir individualių poreikių turintiems asmenims.

„Saulėgrąžos” iniciatyva

1.Bendrovė nuo balandžio jungiasi prie pasaulinės „The Hidden Disabilities Sunflower” iniciatyvos.

2.Šios iniciatyvos esmė – palengvinti keliones asmenims, turintiems individualių poreikių, pavyzdžiui, autizmo spektro, regos ar klausos sutrikimų, kurie ne visada yra aiškiai matomi. Apie tai, kad žmogui gali prireikti pagalbos ar daugiau laiko, praneša visuotinai atpažįstamas „Saulėgrąžos” ženklas.

3.Keleivius aptarnaujantys kolegos praėjo specialius mokymus, skirtus prisijungusiems prie „The Hidden Disabilities Sunflower” iniciatyvos. Mokymų tikslas – supažindinti aptarnaujantį personalą su projekto idėja, edukuoti, kokie būna nematomi individualieji poreikiai ir kaip padėti jų turintiems keleiviams.

4.Keliaujantieji traukiniais „Saulėgrąžos” ženklu puoštas kaklajuostes gali nemokamai gauti visose keleivinėse geležinkelio stotyse – tereikia kreiptis į darbuotojus bilietų pardavimo kasose.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
24 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
MikrorajonVibes

Ar yra planuojama pritaikyti platformas (pakeliant) tiesioginiam įlipimui į traukinį? LTG sovietikai ilgus metus kalbėjo, kad tai nėra įmanoma, nes ‘cariniai geležinkeliai’, bet estai paėmė ir pasidarė. Estijoje stotys yra standartizuoto dizaino ir pakeltomis platformomis, kai Lietuvos stotys atrodo grynai kaip Rusijoje.

liteproof

Šiaip tai net ir pas rusus yra naudojamos pilnai pakeltos platformos. Juokinga (ar graudų, net nežinau), bet jau ir Latvijoj yra stočių su pakeltom platformom. Manau, kad susiprotės, nesitikėk, jog čia iškart visas klaidas spės ištaisyt.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button