Nuo rugsėjo 28 d. pradeda kursuoti traukinys, kuriuo keleiviai iš Vilniaus ar Šiaulių galės vykti į Rygą, Minską arba Kijevą. Penktadienį popiet pirmasis traukinys pajudėjo iš Kijevo, o šeštadienį keleiviai iš Vilniaus ar Šiaulių geležinkelio stočių galės vykti į Rygą, Minską arba Kijevą.

Keturių valstybių sostines sujungsiančiu maršrutu Kijevas–Ryga kol kas bus galima važiuoti kartą per savaitę. Viso maršruto trukmė – 19 valandų.

Kelionė traukiniu iš Vilniaus į Rygą truks apie 4 val. 30 min., iš Šiaulių – apie 2 valandas, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Bilietus į traukinius jau galima įsigyti geležinkelio stočių kasose, ateityje planuojama bilietais prekiauti ir internetu. Kelionės bilietas važiuojant iš Šiaulių į Rygą kainuos nuo 16 eurų, iš Vilniaus – nuo 23 eurų. Traukinio bilietai Vilnius–Kijevas kainuos nuo 50 eurų. Į Kijevą važiuosiantiems keliautojams reikės turėti tranzitines Baltarusijos vizas.

„Lietuvos geležinkelių“ Keleivių vežimo direkcijos direktorius Linas Baužys sako, kad naujas maršrutas lietuviams aktualus ir dėl Rygos, nes iki šiol ten nuvykti traukiniu nebuvo galimybės.

„Keliavimas traukiniu šiek tiek skiriasi nuo keliavimo lėktuvu, juo paprastai skrenda iš vieno taško į kitą, o traukinys važiuoja ir stoja ne vienoje stotyje. Tarkim, bus žmonių, kurie tikrai važiuos iš Kijevo į Vilnių, o Vilniuje įlips nemažai žmonių, kurie norės pasiekti Rygą, nes jau porą dešimtmečių turbūt neturime traukinio, kuris jungtų mūsų sostines – Vilnių ir Rygą. Ta pati galimybė atsiranda šiauliečiams įlipti į traukinį ir važiuoti į Rygą“, – LRT RADIJUI sakė L. Baužys.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

8 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Ar reikalingas dar vienas kino teatras Vilniuje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist