Traukiniai

Gamtos simboliai papuošė elektrinius traukinius

Bendrovė „LTG Link”, atsakinga už keliones traukiniais Lietuvoje ir užsienyje, prieš artėjantį kelionių sezoną atkreipia dėmesį į tvarų, darnų judumą ir skatina apgalvoti, kokį poveikį aplinkai turi mūsų pasirinkimai. Įmonė tris elektrinius traukinius papuošė gamtos motyvais – kaip ryškų priminimą, kad gamtai draugiškiausias kelionės būdas yra traukiniai.

„Po savęs paliekamą pėdsaką matuoti turėtume ne tik vartojamais daiktais ir jų atliekomis – ne mažiau svarbu, kokią įtaką gamtai turės pasirinktas kelionės būdas. Paradoksalu, kai norime ištrūkti iš miesto, pasidžiaugti miškų ir ežerų apsuptimi, bet pasirenkame gamtai nedraugiškus kelionės būdus. Šiuo projektu skatiname susimąstyti, kad iš gražios Lietuvos gamtos turime ne tik imti – poilsį, ramybę, gaivų tyrą orą – bet pasistengti, kad mūsų pabėgimas į jos prieglobstį būtų kuo mažiau taršus ir keliauti traukiniais”, – pasakoja „LTG Link” vadovas Linas Baužys.

Gamtos atspindžiais tapę traukiniai nuo gegužės 6 d. kursuos tarp Vilniaus ir Kauno, Vilniaus ir Trakų bei Vilniaus ir Kenos – šie ruožai šalies geležinkelių tinkle pilnai elektrifikuoti.

 

L. Baužys pastebi, kad geležinkelio transportas Europoje iš viso transporto sektoriaus atsakingas vos už 0,4 proc. šiltnamio efektą sukeliančios CO2 taršos, o elektrinių „LTG Link” traukinių CO2 emisija apskritai lygi nuliui – jie varomi elektra, pagaminta iš atsinaujinančių energijos šaltinių.

„Esame pasakę, kad visi naujai perkami traukiniai bus elektriniai. Tiesa, dyzeliniai traukiniai, lyginant su kitomis transporto priemonėmis, vis vien – vieni draugiškiausių gamtai, bet elektriniai yra geriausi jos bičiuliai, nes po kelionės nepalieka jokio taršos pėdsako. Šiuo metu vykdome naujų traukinių pirkimą, dalis jų bus elektriniai, dalis – elektriniai su baterijomis.  Į keliones jais leistis galėsime nuo 2024 metų – numatoma, kad tuomet bus elektrifikuotas ir geležinkelio ruožas Vilnius–Klaipėda, tad pajūrį traukiniais pasieksime visiškai žaliai”, – apibendrina L. Baužys.

„LTG Link” – „Lietuvos geležinkelių” grupės dalis, nuo 2019 m. rugsėjo veikianti kaip atskira bendrovė, atsakinga už keliones traukiniais Lietuvoje ir užsienyje. Įmonės  tikslas – tapti pirmuoju pasirinkimu keliaujantiems ir kurti naują keliavimo patirtį, skatinant rinktis patogią, saugią ir gamtai draugišką transporto priemonę – traukinį. Pastaruosius kelerius metus „LTG Link” keleivių skaičius nuosekliai augo, o 2019-aisiais keliones traukiniais rinkosi rekordinis skaičius žmonių – 5,5 mln. Planuojama, kad 2030 m. traukiniais Lietuvoje keliaus virš 8 mln. keleivių.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
3 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
MikrorajonVibes

Kada LTG papuoš traukinių stotis pakeltomis platformomis (kaip padarė estai)?

Paskutinį kartą redaguota 1 metus (MikrorajonVibes)
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button