Transportas

Siūloma bausti iki 180 eurų už neteisėtą automobilio statymą neįgaliesiems skirtose vietose

Siūloma nuo 60  iki 180  eurų bausti vairuotojus už  neteisėtą automobilio statymą neįgaliųjų automobiliams skirtose stovėjimo vietose.

Tai numatančias Administracinių nusižengimų kodekso pataisas įregistravo Seimo  Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininkė Monika Ošmianskienė kartu su kitais parlamentarais.

Tikimasi, kad naujas teisinis reguliavimas atgrasys nuo automobilio statymo neįgaliųjų asmenų automobilių stovėjimo vietose.

 

Projekte siūloma, kad „sustojimas ir stovėjimas vietose, kurios pagal Kelių eismo taisykles pažymėtos kaip neįgaliųjų automobilių stovėjimo vietos, neturint teisėtą sustojimą ir stovėjimą tokiose vietose pagrindžiančio dokumento,  užtraukia baudą vairuotojams nuo 60 iki 180 eurų“.

Siūloma, kad šios kodekso nuostatos įsigaliotų  2022 m. rugsėjo 1d.

Pasak M. Ošmianskienės, projekto rengimą paskatino pasikartojantys žmonių su negalia teisių pažeidimai jiems skirtų automobilių statymo srityje.

 

 „Dažnai užimamos žmonėms su negalia skirtos automobilių vietos tam neturint teisėto pagrindo. Tokiu atveju žmonės su negalia patiria sunkumų dėl aplinkos prieinamumo, o asmenys, neteisėtai statantys automobilius jiems skirtose vietose, išvengia adekvataus dydžio baudų, atgrasančių nuo analogiško elgesio ateityje. Šiuo metu baudos už tokius  automobilių statymo pažeidimus skiriamos mažiausios, tuo tarpu baudos už kitus automobilių statymo pažeidimus, pvz., rezervuotose vietose, net ir tiems patiems žmonės su negalia, skiriamos didesnės“,- aiškinamajame rašte sako parlamentarė.

Jos nuomone, tokius pažeidimus svarbu išskirti iš kitų automobilių statymo pažeidimų, nes tai daro tiesioginę įtaką pažeidžiamiausios grupės galimybėms dalyvauti visuomenės gyvenime.

„Statyti automobilius kitoje vietoje jiems sudėtinga ar net neįmanoma dėl aplinkos kliūčių, pvz., šaligatvių, bordiūrų, bei dėl to, kad trūksta papildomos erdvės visiškai atidaryti dureles, pastatyti vežimėlį ar vaikštynę“,- sako projekto iniciatorė ir rengėja Seimo Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininkė M. Ošmianskienė.

 

Šiuo metu Administracinių nusižengimų kodekse atskirai neišskirtos baudos už neteisėtą automobilio statymą būtent neįgaliųjų automobiliams skirtose stovėjimo vietose.

Jadvyga Bieliavska (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
23 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Neįgalus
Neįgalus
3 mėnesius

Maža bauda siūlau 2000 eurų ir teises atimti ir dar masina konfiskuoti ir dar kad pareigūnai prižiūrėtų kad niekas nė statytų auto mums skirtoje vietoje

Arunas
Arunas
3 mėnesius

Uz pederastu ir lesbijieciu kvietima i vilniu.3200€ bauda

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button