Transportas

Savaitgalį keliuose formuosis plikledis

AB „Kelių priežiūra“ perspėja, kad savaitgalį keliuose laukia nepastovios žiemiškos sąlygos. Šeštadienį bus sulaukta iš Vakarų ateinančio vieno ciklono, o sekmadienį – kito, kurie kels iššūkius vairuotojams ir pareikalaus intensyvesnio kelius prižiūrinčiųjų specialistų darbo. Šie ciklonai atneš neypatingai daug, tačiau labai nepastovių kritulių.

Sniegą keis šlapdriba, Vakarų Lietuvoje – lietus. Didžiausias kritulių intensyvumas numatomas naktį iš sekmadienio į pirmadienį, rytiniame ir pietiniame regionuose. Oro temperatūra visoje šalyje svyruos apie nulį, todėl išlieka nemaža tikimybė formuotis plikledžiui, ypač žemesnio lygio keliuose bei tose vietose, kur dažniausiai oras yra kiek vėsesnis, pavyzdžiui: daubose, miškų proskynose ir pan. Dėl šių priežasčių visą savaitgalį keliuose vairuotojams reikėtų elgtis atsargiai, pasirinkti saugų greitį ir taip išvengti pavojų.

Pirmo priežiūros lygio magistraliniuose keliuose, A1 Vilnius-Kaunas-Klaipėda, A2 Vilnius–Panevėžys bei „Via Baltica“, dirbama 24 val. per parą, priežiūra čia vyksta nenutrūkstamai. 2 lygio priežiūros keliuose dirbama nuo 4 iki 22 val., 3 lygio – nuo 4 iki 19 val. 4 ir 5 priežiūros lygio keliai prižiūrimi nuo 9 iki 18 val.

 

Atkreiptinas dėmesys, kad žemiausio priežiūros lygio keliai tik barstomi arba taikomos suspausto sniego ir ledo šiurkštinimo priemonės atsiradus itin slidžiai kelio dangai, t. y. esant lijundrai, susiformavus šlapiam ledo sluoksniui ant kelio dangos. Šiuose keliuose yra leistinas sniego sluoksnis iki 10 cm, sningant, pustant – ir iki 15 cm. Atsižvelgdami į tai, vairuotojai raginami iš anksto planuotis maršrutus.

Vairuotojai taip pat perspėjami, kad dėl silpnos, lūžtančios, byrančios kelio dangos, besiformuojančių išdaužų visoje Lietuvoje atskiruose kelių ruožuose (apie 50 km) yra taikomi greičio ir transporto masės ribojimai.

Apie sudėtingas eismo sąlygas keliuose: kliūtis, duobes, plikledį, suniokotus ženklus ir kt., vairuotojai gali pranešti trumpuoju Eismo informacijos centro tel. nr. 1871 (trumpojo tel. nr. kaina 0,09 Eur/min.), kiti tel. nr.: +370 5 232 9600, +370 615 49300.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
6 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button