Policija pristatė naujus tarnybinius automobilius

Lietuvos policija keičia tarnybinių automobilių dizainą, kuris labiau atspindi šiandienos policiją: moderni, veržli, atvira, labiau matoma. “Šis dizainas geriau įprasmina ir mūsų misiją – Ginti. Saugoti. Padėti. Labai svarbu, kad policija būtų matoma, todėl šiame dizaine naudojame daugiau plėvelės, ji kokybiškesnė, šviesą atspindinti. Atsiranda policijos šūkis, didelis policijos logo, iš visų pusių ir ant stogo – borto numeris, BPC numeris 112”-pasakoja policijos generalinis komisaras Linas Pernavas. Pasak policijos vadovo, šie automobiliai skirti svarbių asmenų lydėjimui bei patruliavimui magistraliniuose keliuose ir greitkeliuose, kur yra poreikis yra persekioti labai dideliais greičiais važiuojančius pažeidėjus. Visame pasaulyje magistraliniuose keliuose, autobanuose policija dirba su galingais automobiliais.

Policijos automobilių dizainas nesikeitė net 23 metus, jis morališkai paseno, be to, dabar puiki proga, nes įsigyjame daug naujų automobilių. Taip nuo šiol bus klijuojami visi nauji policijos automobiliai, senų neperklijuosime. Policijos automobiliai bus labiau matomi, o tai užtikrins didesnį pareigūnų saugumą, vairuotojai lengviau atpažins policijos automobilius. Ant automobilių sumontuoti nauji modernūs švyturėliai – jų bus daugiau, jie montuojami ant stogo, už priekinio stiklo ir grotelių.

Šie automobiliai įsigyti viešiojo tarptautinio pirkimo būdu – atvirame konkurse dalyvavo 3 įmonės. Techninius reikalavimus atitiko ir galėjo būti siūlomi dalyvauti konkurse Audi, BMW ir Mercedes-Benz gamintojų tinkami modeliai.

Šių Audi A6 pagrindiniai techniniai parametrai:

– Maksimalus greitis – 250 km/val.
– Variklis – 3 litrų, 6 cilindrų, turbodyzelinis;
– Didžiausia galia – 200 kW, 272 AG (buvo reikalaujama min 190 kW);
– Didžiausias sukimo momentas 580 Nm
– Automatinė pavarų dėžė
– Visų varančiųjų ratų pavara – 100 km greitį pasiekia per 5,5 s (buvo reikalaujama iki 6 s).

Policijos tarnybinių automobilių parkas:

– Iš viso policija turi apie 1700 tarnybinių automobilių.
– Tikslas – turėti mažiau, bet kuo naujesnių. Maždaug kas 5 metus keisti, priklausomai nuo ridos.
– 2017-2018 m. iš viso įsigysime apie 700 naujų automobilių.
– Šiemet jau perduota pareigūnams apie 100 automobilių (VW Caddy, VW Transporter, Mercedes-Benz Vito, Škoda Yeti, Škoda Superb, AUDI A6).
– Jau nupirkta (pasirašytos sutartys, arba vyksta procedūros) – 152 mikroautobusai (reagavimui, ekspertams ir konvojui) ir 15 reagavimo mikroautobusų (kinologams).

12 AUDI A6 automobilių įsigyti veiklos nuomos būdu, jie perduoti Lietuvos kelių policijos tarnybai. Šie automobiliai pagrinde bus skirti patruliavimui magistraliniuose keliuose bei labai svarbių asmenų ir jų vadovaujamų oficialių delegacijų lydėjimui.

Šiuos automobilius išsinuomoti gerokai pigiau, nes pasiūlyta kaina yra maždaug 30 proc. pigesnė nuo Audi atstovų Lietuvoje siūlomo oficialaus kainoraščio. Po viešųjų pirkimų, pasiūlyta vieno automobilio kaina su visa būtina įranga – 45 260 Eur su PVM (rinkoje toks automobilis kainuotų apie 65 000 Eur).

Automobiliai bus nuomojami iš Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų, skiriamų Saugaus eismo programoms ir jų priemonėms įgyvendinti. Pasirašyta veiklos nuomos sutartis 5 metams, su galimybe šiuos automobilius įsigyti už likutinę 12 proc. vertę.

Automobiliai pirkti atviro tarptautinio viešojo konkurso metu, kuriame dalyvavo 3 įmonės.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Ar reikalingas dar vienas kino teatras Vilniuje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist