Vilniaus oro uosto teritorijoje tęsiantis naujojo išvykimo terminalo statybų darbams, kuriuos numatoma baigti ir pradėti eksploatuoti naują terminalą 2025 metais, savąją išskirtinio statinio versiją pristatė gerai Lietuvoje žinomas „Lego“ modelių kūrėjas Rokas Mikšiūnas. Jis iš 13 700 detalių surinko būsimojo išvykimo terminalo modelį, kurį esamame Vilniaus oro uosto išvykimo terminale gyvai apžiūrėti gali visi keleiviai ir juos lydintys žmonės.

„Prognozuojama, kad per artimiausią dešimtmetį keleivių srautai Vilniaus oro uoste dvigubės, todėl naujas išvykimo terminalas yra tiesiog būtinas. Jį pastačius ir sujungus su esamų terminalų infrastruktūra, keleivių pralaidumas išaugs du kartus, iki 2 400 keleivių per valandą. Taip pat naujame terminale diegsime inovacijas, kurios padės gerinti keliautojų patirtį ir didinti pagrindinių Lietuvos oro vartų efektyvumą. Pakvietę R. Mikšiūną sukonstruoti būsimojo išvykimo terminalo „Lego“ modelį norėjome visuomenei vizualiai pademonstruoti Vilniaus oro uosto ateitį bei priminti apie laukiamų didelių pokyčių pradžią“, – sakė Arnas Dūmanas, Lietuvos oro uostų Plėtros departamento direktorius.

Statybos užtruko 7 dienas

Ruoštis išvykimo terminalo „Lego“ versijos statyboms architektūros ir kultūros paveldo puoselėtojas R. Mikšiūnas pradėjo dar balandžio mėnesį. Daugiausiai laiko, net dvi savaites, užtruko modelio dizaino ir jo maketo kūrimas. Reikėjo išanalizuoti esamą pastato 3D modelį, tiksliai apskaičiuoti, kiek ir kokių „Lego“ detalių modeliui reikės, pateikti tikslų užsakymą „Lego“ detalių gamintojui.

15 kg svorio siuntiniui pasiekus R. Mikšiūno rankas, 5 mėnesio 22 dieną prasidėjo konstravimas. Skrupulingas darbas pareikalavo dar 7 dienų, dirbant nuo 18 val. ryto iki 24 val. vakaro. Kaip ir tradicinėse statybose, norint suspėti, reikėjo geros komandos, taigi prie oro uosto modelio iš „Lego“ konstravimo prisidėjo net 8 Roko draugai.

„Man tai pirmas oro uosto terminalo „Lego“ maketas ir vienas iš didžiausių darbų, kokius esu atlikęs. Bene sudėtingiausia užduotis buvo atkartoti išvykimo terminalo fasado architektūros sprendinius. Nepaisant sudėtingumo įgyvendinti, projektas man labai įdomus ir asmeniškai svarbus – sakyčiau, jog esu neformalus Vilniaus ambasadorius. Noriu, kad apie sostinę sužinotų kuo daugiau žmonių, kaip ir galėtų kuo patogiau atvykti, ką ir padės naujasis terminalas“, – kalbėjo R. Mikšiūnas.

Jo kūrinį gyvai pamatyti ir greta jo nusifotografuoti galima Vilniaus oro uosto išvykimo terminale. Vėliau jį numatoma demonstruoti įvairiuose renginiuose, konferencijose, parodose.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

17 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Ar reikalingas dar vienas kino teatras Vilniuje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist