Vilniaus oro uoste jau įsibėgėja naujo terminalo statybos. Jį planuojama sujungti su esama oro uosto infrastruktūra, o pasak Lietuvos oro uostų atstovų, tai leis padvigubinti keleivių pralaidumą Vilniaus oro uoste mažiausiai du kartus.

„2019 metais Vilniaus terminalas aptarnavo apie 5 mln. keleivių per metus. Naujasis terminalas, kartu su šiuo, senuoju, matytume, kad tikrai galės aptarnauti 8 mln. keleivių, arba 2,4 tūkst. keleivių per valandą. (…) Pralaidumo efektas bus dvigubas, lyginant su šiandiena“, – antradienį žurnalistams sakė Lietuvos oro uostų Operacijų ir infrastruktūros departamento direktorius Arnas Dūmanas.

Jis taip pat pažymėjo, kad naujojo Vilniaus oro uosto išvykimo terminalo su visomis jame planuojamomis technologijoms statybos atsieis 70 mln. eurų.

„Naujo terminalo statybas pradėjome jau šiais metais ir šiuo metu esame antro aukšto konstrukcijų surinkime. (…) Šiuo metu šiek tiek lenkiame grafiką, sakykime, apie 3 savaites konstrukcijų montavimas vyksta greičiau, tai didelių medžiagų trūkumų su medžiagų tiekimu šiuo metu rinkoje nepastebime, viskas vyksta pagal planą“, – teigė Lietuvos oro uostų atstovas.

Anot A. Dūmano, naujo išvykimo terminalo projektą numatoma baigti ir keleiviams atidaryti 2025 metais.

Jis taip pat pažymėjo, kad beveik visas keleivių judėjimas ir išvykimo procedūros bus perkeliami į naująjį terminalą. Senąjį taip pat planuojama toliau naudoti, tik kiek pakeisti jo paskirtį.

„Šitas terminalas išliks, pagrindinės funkcijos, kas susiję su keleivių registracija, patikra, perkeliame į naują terminalą, o šis terminalas taps konversija būsimiems projektams, susijusiems su keleivių zona, komercinėmis, atsipalaidavimui skirtomis zonomis bei ne Šengeno erdvės keleivių patikra išliks būtent šiame terminale“, – pažymi A. Dūmanas.

Viktorija Smirnovaitė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

11 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Ar reikalingas dar vienas kino teatras Vilniuje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist