Siekiant efektyvinti vidinius saugos ir saugumo procesus, modernizuoti turimus įrankius Vilniaus oro vartuose jau šią liepą bus pradedamas naujos vaizdo stebėjimo sistemos diegimas. Planuojama, kad naujoji stebėjimo sistema turėtų būti įdiegta iki 2022 metų vasaros.

Naują vaizdo stebėjimo sistemą diegs viešą pirkimą laimėjusi kompanija „Euroelektronika“. Sutartis su įmone pasirašyta liepos pradžioje, jos vertė siekia beveik 490 tūkst. eurų.

Pasak Lietuvos oro uostų Operacijų ir infrastruktūros departamento vadovo Dainiaus Čiuplio, šiuo pirkimu siekiama visa apimtimi atnaujinti didžiausio šalies oro uosto perimetro vaizdo stebėjimo sistemą: vaizdo stebėjimo kameras, sistemos valdymo programinę įrangą ir perimetro stebėjimo darbo vietos įrangą.

„Naujausius standartus atitinkanti vaizdo stebėjimo sistema mums ypatingai svarbi siekiant gerinti oro uostų operacijų efektyvumą, modernizuoti procesų valdymą ir užtikrinti saugumą. Tikimės, kad sistemos atnaujinimas Vilniaus oro vartuose suteiks naudingą praktinę patirtį ir ateityje galėsime atnaujinti stebėjimo sistemas Kauno ir Palangos oro uostuose“, – sako D. Čiuplys.

Iki 2022 m. vasaros Vilniaus oro uoste bus suprojektuota ir įrengta 140 stacionarių vaizdo kamerų su didelio nuotolio objektyvais, 50 valdomų kamerų, kurių paskirtis – operatyvinis stebėjimas, 3 valdomi termovizoriai bendram ir operatyviniam aerodromo teritorijos stebėjimui, 2 aukštos raiškos kameros, skirtos lėktuvų kilimo ir tūpimo proceso bei aerodromo stebėjimui.

Numatoma pertvarkyti vaizdo stebėjimo operatorių darbo vietas, sumontuoti dvi vaizdo sienas, skirtas perimetro ir terminalo stebėjimui.

Dabartinė vaizdo stebėjimo sistema sostinės oro uoste buvo įrengta 2006 metais ir dalinai modernizuota 2013 metais. Primenama, kad visa oro uostų infrastruktūra yra cikliška, tai reiškia, kad atnaujinimai yra būtini kas 10-15 metų.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

4 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar važiuosite (važiuotumėte) į Nidą „Pajūrio ekspresu“ net 7 valandas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist