Oro uostas

Vasarį – daugiau nei 10 proc. išaugęs skrydžių skaičius

Vasario mėnesį Lietuvos oro erdvėje aptarnauta 16,6 tūkst. skrydžių – 10,1 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu metu. Tris ketvirtadalius jų sudarė tranzitiniai skrydžiai – Lietuvos teritoriją tranzitu kertančių orlaivių skaičius, palyginti su pernai, augo 10,7 proc. ir siekė 12,47 tūkst.

Oro navigacijos paslaugas Lietuvos oro erdvėje ir Lietuvos oro uostuose teikiančios valstybės įmonės „Oro navigacija“ duomenimis, Vilniaus oro uoste vasarį skrydžių vadovai aptarnavo 2,8 tūkst. orlaivių – 10,6 proc. daugiau nei pernai tuo pat metu. Šiaulių oro uoste antrąjį šių metų mėnesį aptarnauta 363 arba 11 proc. daugiau orlaivių nei pernai. Kauno ir Palangos oro uostuose vasarį lėktuvų sulaukta šiek tiek mažiau nei 2017 m. – šiemet jų buvo atitinkamai 583 (2,5 proc. mažiau) ir 217 (7,2 proc. mažiau).

Per pirmus du šių metų mėnesius Lietuvos oro erdvėje skrydžių vadovai aptarnavo 34,9 tūkst. orlaivių – 8,2 proc. daugiau nei pernai tuo pat metu. Iš jų 26,2 tūkst. sudarė tranzitiniai skrydžiai – palyginti su pernai, virš Lietuvos praskrendančių orlaivių skaičius išaugo 8,7 proc.

 

Kiekvieną dieną Europoje yra atliekama daugiau kaip 30 tūkst. skrydžių. Lietuvos oro erdvę į savo maršrutus įtraukia daugiau kaip 900 oro bendrovių. Siekiant, kad skrydžiai vyktų saugiai, efektyviai ir laiku, nuo orlaivio pajudėjimo iš orlaivio stovėjimo aikštelės iki jo nutūpimo paskirties aerodrome, jam yra teikiamos oro navigacijos paslaugos. Lietuvos oro erdvėje ir Lietuvos oro uostuose tai atlieka valstybės įmonė „Oro navigacija”.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button