Šį sekmadienį Lietuvoje oficialiai startavo aviacijos vasaros sezonas, kuris žada rekordinį krypčių skaičių bei įspūdingą kelionių pasirinkimą. Savo socialinio tinklo paskyroje Lietuvos oro uostų generalinis direktorius Simonas Bartkus džiaugiasi, jog šiemet keleiviai iš Lietuvos galės rinktis iš beveik šimto krypčių, tarp kurių – ne tik lietuvių jau pamėgti maršrutai, bet ir visiškai naujos kryptys.
„Mes šiandien pradėjome vasaros sezoną. Šią vasarą siūlysime beveik 100 skrydžių krypčių. Tarp jų – visiškai nauji maršrutai iš Vilniaus į Prahą, Budapeštą, Bergeną, Kataniją, Peskarą ir Albanijos sostinę Tiraną“, – teigia S. Bartkus.
Vis dėlto, kaip pažymi oro uostų vadovas, Lietuvos pasiekiamumui ne mažiau svarbūs ir dažnesni skrydžiai populiariomis kryptimis. Pavyzdžiui, vasaros sezonu iš Vilniaus keleiviai galės rinktis antrąjį kasdienį skrydį į Amsterdamą. Ypač išaugs jungčių skaičius į Šiaurės šalis – iki keturių kartų per dieną padaugės skrydžių į Kopenhagą su aviakompanija „SAS“ ir net iki penkių skrydžių per dieną į Helsinkį su „Finnair“.
„Pasiekiamumui labai svarbu ir dažnesni skrydžiai į tokius miestus kaip Ciurichas, Reikjavikas, Briuselis, Tel Avivas, Talinas ir Oslas. Keleiviams tai reiškia lankstumą, galimybę patogiau planuoti keliones ir didesnį patrauklumą verslui“, – komentuoja Lietuvos oro uostų vadovas.
Šis sezonas taip pat išskirtinis ir Palangos oro uostui, iš kurio pirmą kartą istorijoje startuoja užsakomieji skrydžiai į Turkiją bei Egiptą. Taip pat toliau tęsis ir reguliarios jungtys į Amsterdamą.
„Palangos oro uostui tai labai svarbus proveržis. Užsakomieji reisai iš Palangos į Turkiją ir Egiptą rodo, kad keleivių poreikiai auga, o vakarinės Lietuvos regionas turi didžiulį potencialą auginti keleivių srautus“, – sako S. Bartkus.
Oro uostų vadovas savo pranešimą užbaigia pozityviai nusiteikęs ir ragina keleivius drąsiai planuoti keliones: „Tai labas, vasaros kelionės!“
Lietuvos oro uostai tikisi, jog šią vasarą keleivių srautas ir toliau sparčiai augs, o naujos kryptys taps ne tik populiarios tarp keliautojų, bet ir sustiprins šalies ekonominius bei kultūrinius ryšius.