Oro uostas

Vilniaus oro uostas toliau ruošiasi išvykimo terminalo statyboms

Lietuvos oro uostai šią savaitę rengs rinkos konsultaciją dėl naujo Vilniaus oro uosto išvykimo terminalo rangos viešojo pirkimo. Susitikime su rangos darbų rinkos dalyviais metu bus pristatytas atnaujintas pirkimas.

Pasak Lietuvos oro uostų operacijų ir infrastruktūros departamento vadovo Arno Dūmano, atnaujinto pirkimo sąlygos leis užtikrinti sėkmingą projekto vykdymą.

„Vienas ryškesnių pokyčių, lyginant su prieš tai vykusiu pirkimu –  bus numatyta kainų indeksavimo galimybė  laikotarpyje pateikus pasiūlymus iki sutarties pasirašymo, tiek ir dažnesnis indeksavimas, kai sutartis jau pasirašyta ir darbai jau bus vykdomi. Būtent darbų ir medžiagų kainų indeksavimas yra viena iš svarbiausių sąlygų, kuri leis judėti į priekį ir sėkmingai įgyvendinti numatytus darbus“, – sakė A. Dūmanas.

 

Jo teigimu, tikėtina, kad naujai paskelbtas pirkimas turėtų įvykti greičiau nei prieš tai skelbtas. Lietuvos oro uostai tikisi, kad sutartį su nauju rangovu pasirašys jau šių metų rudens viduryje.

„Pasibaigus konsultacijoms, planuojame skelbti ir patį pirkimą, turime poreikį visas procedūras atlikti operatyviai ir efektyviai, tam dalis komandos pastarąsias kelias savaites skyrė daug pastangų“, – teigė A. Dūmanas.

Konsultacijos su rangos rinkos dalyviais vyks nuotoliniu būdu birželio 2 dieną.

 

Naujas viešasis pirkimas skelbiamas po to, kai nebuvo pasirašyta rangos sutartis su ankstesnio pirkimo laimėtoju dėl stipriai išaugusių rangos ir medžiagų kainų bei teisinių viešųjų pirkimų reguliavimo niuansų, neleidusių indeksuoti kainų, kai sutartis dar nepasirašyta, o galutiniai visų dalyvių pasiūlymai pateikti prieš staigų kainų augimą. Pasirašyti sutarties indeksuojant pasiūlymą nematė galimybių ir Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) atstovai.

Naujasis Vilniaus oro uosto keleivių terminalas užims 14,4 tūkst. kv. metrų plotą, o jį pastačius – oro uosto keleivių pralaidumas išaugs dvigubai. Naujasis pastatas bus dviejų aukštų, jo pirmajame aukšte, kaip planuojama, veiks keleivių registracijos erdvė su savitarnos zona, kurioje bus galima savarankiškai užregistruoti ir priduoti bagažą. Taip pat bus įrengtos bendros viešos erdvės, kavinės ir kitos komercinės zonos bei oro bendrovių biurai. Didžiąją dalį projekto investicijų Lietuvos oro uostai planuoja užsitikrinti savo jėgomis ir iš Šiaurės investicijų banko suteiktos paskolos.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
11 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Amžiaus vagystė,baisesnė net už stadioną

Bezda, drasko lipdo, leidžia jau net ne milijonus o milijardus, o nesikeičia nei takai nei atvykimas-išvykimas, viskas kaip prieš 20 metų, tik aplink kyla neaišku kam reikalingi remonto angarai, ofisai, parkingai ir t.t., kas turėtų būti statoma iš privačių verslo lėšų. o pats oro uosta merdi su vienu pakilimo/nusileidimo taku kasmet vis labiau spaudžiamas statytybų iš visų tvoros pusių, jau senai galėjo iškelti už kelių kilometrų į laukus ir padaryti tarptautinį oro uostą su normaliais kilimo tūpimo takais, ir nereikia kažkokių Kaišiadorių arimų, būtų pakakę ir piečiau keleto kilometrų Minsko plentu. Bet gi naują statant negali milijardų įsidėti, nes kažką… Skaityti daugiau

Audronius

Gal jus siame uoste jau nieko nebestatykit, palikit ji kaip privatu/komercini, pvz .: verslo lygio, ir tiek..
Geriau nukrepkit pletra ir tuos milijonus i perspektyvias vietas, zonas, kur vystymasis uosto galetu vykti be jokiu trikdziu.. Sioje vietoje juk pletros galimybiu nera, o uosto dienos anksciau ar veliau baigsis. Tokios izvalgos

rokas

daug kalbų, mažai darbų…teko kristi savaitgalį, apgailėtina. Žmonės kaip silkės statinėje, eilės buvo jau lauke…komedija. Automobilių nėra kur statyti net tumpam, viskas užimta verslininkų už kosminius pinigus.

Linas

Jo cia reikalingiausias projektas sugriuvusioje lietuvoje- istaskyti pinigus

nu va

o ko tu nori, kad pastatytų?

rokas

Linas nori, kad pastatytu Lenino paminkla, nes yra okupantu palikuonis

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button