Oro uostas

„Oro navigacija“ pradėjo naudoti naują skrydžių valdymo sistemą

Skrydžių valdymo bendrovė „Oro navigacija“ penktadienį pradėjo teikti skrydžių valdymo paslaugas Lietuvos oro erdvėje naudojantis naująja skrydžių valdymo sistema.

Naujai įdiegtą „iTEC“ sistemą sudaro trys tarpusavyje nepriklausomos, bet susijusios platformos  – skrydžių valdymo sistema, skrydžių valdymo treniruoklis bei skrydžių valdymo sistemos testavimo platforma, pranešė įmonė. Anot jos, nauja sistema leidžia užtikrinti skrydžių saugos ir paslaugų kokybę.

„Naujosios skrydžių valdymo sistemos naudojimas leis sustiprinti kelionių oro transportu saugą, teikiant skrydžių vadovams informaciją apie skrydžius iš stebėjimo sistemų (antžeminių ir palydovinių), gretimų skrydžių valdymo centrų, Europos oro eismo vadybos sistemos tinklo valdytojo, centralizuotai organizuotų paslaugų Europos regione ir iš pačių orlaivių“, – pranešime sakė laikinoji įmonės vadovė Redvita Četkauskienė.

 

Visos sistemos įrangos ir diegimo vertė siekia 13,5 mln. eurų, ją diegė bendrovė „Indra Sistemas“.

Operacinės veiklos departamento vadovo pavaduotojas Nerijus Maleckas teigė, kad sistema leidžia iš anksto prognozuoti ir numatyti orlaivių trajektorijų konfliktines situacijas, be to naujai atsirado duomenų ryšio paslauga, leidžianti organizuoti skrydžių vadovų ir lakūnų komunikavimą duomenų ryšiu tarp skrydžių valdymo centro ir jo atsakomybės erdvėje skrendančių orlaivių.

Pasak Regiono skrydžių valdymo centro skrydžių vadovo Etgaro Bukevičiaus, skrydžių vadovai galės susisiekti su pilotais, naudodami nekalbinį ryšį – tekstines žinutes, o tai leis tiksliau ir didesne apimtimi užtikrinti ryšio nepertraukiamumą ir padidinti oro erdvės pralaidumą.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
1 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button