Šią vasarą gali laukti nesklandumai kelionių metu – prasidėjus olimpinėms žaidynėms Paryžiuje oro linijų bendrovės bus priverstos atšaukti daugiau kaip 100 skrydžių. Vien „EasyJet“ atšaukė beveik 100 skrydžių, o „Ryanair“ ir „Wizz Air“ taip pat įspėjo keleivius apie sutrikimus.

Skrydžiai atšaukiami dėl Prancūzijos civilinės aviacijos administracijos DGAC įsakymu nustatytos neskraidymo zonos, apimančios apie 75 tūkst. kvadratinių kilometrų. Šis žingsnis įgyvendinamas 2024 m. Paryžiaus olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijos proga, nes išaugo baimė, kad gali būti įvykdytas teroristinis išpuolis, skelbia portalas „The Sun“.

Neskraidymo zona bus įvesta liepos 26 d., penktadienio popietę ir vakarą, t. y. pačioje vasaros atostogų pradžioje.

Prancūzijos oro uostuose lėktuvai negalės nei leistis, nei kilti

DGAC šią operaciją apibūdino kaip „laikinos draudžiamos zonos (ZIT), skirtos specialiai aviacijos saugumo sistemai ir susijusios su Paryžiaus olimpinių žaidynių atidarymo ceremonija, sukūrimą“.

Tai reiškia, kad kai kurie Prancūzijos oro uostai negalės priimti atvykstančiųjų lėktuvų, o išvykti ketinantys orlaiviai taip pat negalės pakilti.

Taip pat bus paveikti ir tie lėktuvai, kurie turi praskristi virš oro uostų.

Du pagrindiniai Paryžiaus oro uostai – Šarlio de Golio ir Orli – patirs didelių sutrikimų, o mažesnis Beauvais oro uostas taip pat susidurs su problemomis.

Skrydžiai į Paryžiaus oro uostus nebus vykdomi nuo 17.30 val. vietos laiku, o skrydžiai iš Šarlio de Golio oro uosto bus atnaujinti tik 23.30 val. vietos laiku, gavus specialų leidimą.

Taip teigia „The International Ops Bulletin“, narystės organizacija, vienijanti su tarptautinių skrydžių operacijomis susijusius asmenis.

Skrydžiai atšaukiami vienas po kito

„EasyJet“ jau atšaukė 96 skrydžius, dėl kurių nukentėjo apie 18 tūkst žmonių.

„EasyJet“ atstovas spaudai „Independent“ sakė: „Kaip ir visos į Paryžių ir iš jo skraidinančios oro linijų bendrovės, „EasyJet“ buvo paprašyta sumažinti skrydžių programą 2024 m. olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijos, kuri vyks penktadienį, liepos 26 d., metu. Dėl to buvo atšaukti 96 skrydžiai tiek Paryžiaus Šarlio de Golio, tiek Paryžiaus Orli oro uostuose“.

Tuo tarpu „Ryanair“ taip pat susiduria su būtinybe atšaukti skrydžius.

Ši pigių skrydžių bendrovė yra didžiausia operatorė Beauvais oro uoste, iš kurio skraidina į keturis Jungtinės Karalystės oro uostus – Birmingemo, Edinburgo, Lidso Bradfordo ir Mančesterio.

Nukentėję keleiviai buvo įspėti apie skrydžių atšaukimą ir informuoti apie jų pasirinkimo galimybes.

Svarbu stebėti savo skrydžio statusą

„Ryanair“ atstovas spaudai sakė: „Dėl liepos 26 d. uždarytos Paryžiaus oro erdvės mes, kaip ir visos oro transporto bendrovės, buvome priversti atšaukti ir (arba) perkelti kai kuriuos tą dieną į Beauvais oro uostą ir iš jo vykdomus skrydžius. Nuoširdžiai atsiprašome už nepatogumus, kilusius dėl Paryžiaus oro erdvės uždarymo, kuris visiškai nepriklauso nuo oro linijų“.

Kitoms oro linijų bendrovėms, įskaitant „Wizz Air“, taip pat gali būti daromas poveikis, nors ši skrydžių bendrovė teigė, kad tikisi tik nedidelių vėlavimų, nes iki šiol buvo atšaukti tik du skrydžiai.

Ji patarė liepos 26 d. skrendantiems keleiviams stebėti savo skrydžio statusą ir nusiteikti, kad oro uostuose gali tekti palaukti.

Šaltinis: TV3.lt

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

21 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar pasaulinės žvaigždės Rita Ora koncertas turi būti nemokamas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist