Oro uostas

Lietuvos oro uostai ir „Oro navigacija” stiprina bendradarbiavimą – dar daugiau dėmesio saugai ir saugumui

Rugpjūčio 26 dieną VĮ „Oro navigacija” laikinasis generalinis direktorius Marius Bieliūnas ir Lietuvos oro uostų Saugos ir saugumo departamento direktorius Vidas Kšanas pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuria įtvirtintas operatyvus bendradarbiavimas saugos valdymo srityje. Dvi strategiškai svarbios visai aviacijai valstybės įmonės, besiremdamos geriausia tarptautine praktika, atnaujino bendradarbiavimo principus. Tai leis aviacijos saugos įvykių tyrimus atlikti ženkliai sklandžiau ir operatyviau. Sutartimi įmonės sutarė ir dėl nuolatinių prevencinių saugos valdymo susitikimų ir periodiško keitimosi gerąja praktika ir išmoktomis pamokomis.

„Mūsų įmonės misija ir pagrindinis tikslas – užtikrinti skrydžių saugą. Tiek VĮ „Oro navigacija”, tiek Lietuvos oro uostai daug dėmesio skiria saugos politikai ir procedūroms, įskaitant saugos rizikos vertinimą, taip pat pranešimus apie saugos įvykius bei jų tyrimą. Neabejoju, kad galimybė keistis gerąja patirtimi bei stiprinti bendradarbiavimą suteiks nemažai abipusės naudos ir leis pagreitinti ir pagerinti procesus, sutaupant abiejų įmonių finansinius ir žmogiškuosius išteklius, skiriamus spręsti bendrus klausimus“,- teigia VĮ „Oro navigacija” laikinasis generalinis direktorius Marius Bieliūnas.

Anot Lietuvos oro uostų Saugos ir saugumo departamento direktoriaus Vido Kšano, ši sutartis į kitą lygį perkelia ilgametį įdirbį, kuris tarp dviejų organizacijų vyko ir anksčiau.

 

„Tikime, kad ši bendradarbiavimo sutartis dar labiau padės mums operatyviai keistis reikšminga informacija, kuri susijusi su skrydžių sauga aerodromų teritorijoje. Mūsų siekis, kad informacijos dalybos vyktų kuo sklandžiau ir operatyviau, nes tai reiškia, kad galime ne tik išsamiai tirti įvykius oro uostuose, bet ir imtis prevencinių žingsnių ateičiai“, – teigia Vidas Kšanas.

Lietuvos oro uostai ir „Oro navigacija“ glaudžiai bendradarbiauja ir kitais klausimais. 2019 metais Lietuvos oro uostai pranešė apie kartu su VĮ „Oro navigacija“ pasirašytą išsamų ilgalaikį kompleksinių triukšmo mažinimo priemonių įgyvendinimo planą, kurio paskirtis yra siekti efektyviausio rezultato derinant skirtingas organizacijų turimas priemones.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
1 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button