Oro uostas

Atnaujinant skrydžius, SAM rekomenduoja sodinti keleivius saugiu atstumu, dėvėti kaukes

Vyriausybei leidus atnaujinti skrydžius, Sveikatos apsaugos ministerija rekomenduoja sodinti keleivius saugiu atstumu, oro uostuose ir lėktuvuose dėvėti kaukes.

Oro uostai įpareigojami matuoti keleivių temperatūrą, vertinti jų sveikatą ir neleisti skristi koronaviruso požymių turintiems asmenims.

Pasak ministerijos, rekomendacijos bei nurodymai tarptautinių skrydžių organizatoriams ir vežėjams, oro uostams, antžeminėms tarnyboms, darbuotojams ir keleiviams parengti atsižvelgiant į Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) bei Susisiekimo ministerijos poziciją.

 

Skrydžių organizatoriams rekomenduojama sodinti keleivius „šachmatiniu“ principu ir užtikrinti, kad visi vyresni nei šešerių metų asmenys visos kelionės metu dėvėtų apsaugines veido kaukes.

Skrydžių bendrovėms nurodyta užtikrinti, jog lėktuvuose nebūtų darbuotojų, turinčių viršutinių kvėpavimo takų, ūmių žarnyno infekcijų ar kitų COVID-19  infekcijai būdingų požymių. Skrydžio įgulos sveikata taip pat turi būti nuolat stebima. Jei lėktuve esantiems žmonėms pasireišktų koronaviruso simptomai, skrydžių organizatoriai privalės apie tai informuoti šalies, į kurią skrendama, institucijas.

Vežėjai privalės užtikrinti keleivių rankų higieną, dezinfekciją, t.y., jei reikia, aprūpinti juos dezinfekcinėmis servetėlėmis.  

 

Oro uostuose, be keleivių sveikatos būklės analizės, bus privaloma užtikrinti, kad tarp registraciją vykdančio asmens ir keleivių būtų išlaikytas ne mažesnis nei 2 metrų atstumas, keleiviams pateikta informacija apie prievolę visur laikytis asmens higienos, dėvėti apsaugines veido kaukes. Lipant į lėktuvą, tarp keleivių turės būti išlaikytas bent metro atstumas, išskyrus jei tai yra šeima. 

Tualetuose ir vietose prieš patenkant į oro uosto pastatą, prieš lipant į lėktuvą privalės būti dezinfekcinio skysčio.

Jei į orlaivį vežama autobusu, jį bus būtina valyti ir dezinfekuoti  po kiekvieno keleivių vežimo.

 

Antžeminių tarnybų darbuotojai oro uostuose taip pat galės dirbti tik jei neturės koronavirusui būdingų simptomų ar jiems nebus taikoma izoliacija. 

Vyriausybė trečiadienį leido atnaujinti visus skrydžius iš Lietuvos, tačiau į šalį galės vykti tik skrydžiai, kurių atnaujinimui pritars Vyriausybė. Ribojimai nebebus taikomi nuo kitos savaitės, kol kas vienintelį reguliarųjį skrydį iš Vilniaus į Frankfurtą Vyriausybė atnaujino nuo gegužės 10-osios.

Autorius Ignas Jačauskas

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
2 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button