Transportas

Netinkamai paliktus paspirtukus atpažins „Bolt“ dirbtinis intelektas

Baigus kelionę nufotografuoti paspirtuką įpratę visi jų nuomos paslaugos vartotojai, tačiau tinkama parkavimo kultūra dažnam tebėra iššūkis. Nuo šiol įveikti jį bus šiek tiek lengviau –  susisiekimo paslaugų platformos „Bolt“ elektriniuose paspirtukuose Lietuvoje ima veikti tinkamo parkavimo patikros sistema, gebanti atpažinti nuotraukoje netinkamai paliktą paspirtuką.

Dirbtinio intelekto sprendimas, paremtas 150 tūkst. nuotraukų archyvu, akimirksniu sugretina su jomis kiekvieną vartotojų padarytą nuotrauką. Tikimasi, kad programėlėje gaunami pranešimai skatins vartotojus būti atidesniais ir kels paspirtukų parkavimo kultūrą Lietuvos miestuose.

Inovacijos kūrėjų teigimu, pastarąsias savaites sistema kaupė vartotojų nuotraukų archyvą, kad prisitaikytų prie Lietuvos miestų gatvių vaizdų ir savivaldybių rekomendacijų.

 

„Netinkamo paspirtukų parkavimo problema yra pastebima visų, nes vartotojų kultūra negali suspėti su tokiu staigiu šios transporto priemonės populiarumo šuoliu, kokį išgyvename Lietuvoje. Kita vertus, jos sprendimas išskirtinai priklauso nuo pačių vartotojų. Prie kiekvieno paspirtukininko nepastatysi prižiūrėtojo, neužteks ir akių išanalizuoti kiekvienos kelionės pabaigoje fiksuojamą vaizdelį. Gerai, kad dirbtiniam intelektui mūsų žmogiškos problemos šiandien jau lengvai įveikiamos“, – akcentuoja Eimantas Balta, „Bolt“ dalijimosi paslaugų vadovas Baltijos šalyse.

Pasak jo, nuolat pildoma nuotraukų duomenų bazė palaipsniui didins sistemos tikslumą ir galės perspėti vartotojus vis dažniau.

Anksčiau šiais metais „Bolt“ inžinieriai atliko sistemos bandymus Stokholmo mieste, o šiuo metu ji startuoja daugumoje Europos šalių. Kaip parodė pirmasis testavimas Švedijos sostinėje, nuolat gaunami perspėjimai netvarkingai paliktų paspirtukų kiekį iškart sumažino 20 proc.

 

„Šiuo metu pagrindinė problema, kurią sprendžiame su miestų savivaldybėmis, yra vartotojų edukacija. Nors nepasitenkinimo netinkamu parkavimu netrūksta, didelė dalis vartotojų tiesiog nežino ir nesusimąsto, kad jų paliktas paspirtukas sudaro kliūčių kitiems eismo dalyviams“, – pabrėžia E. Balta. Jis įsitikinęs, kad įveikus šią visuotinę žinių spragą, tinkami įpročiai susikurtų pakankamai greitai, nes dauguma vartotojų „Bolt“ paspirtukus naudoja nuolat. 

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
6 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Fck sctrs

uzbaninkit paspirtukus isvis

labai nesaugus reikalas
o zmones jau ir taip nutuke
nedegraduojam
hebryte!!:Ddd

patikrinta

bet kaip paliekančius paspirdukus atsilikusius elementus, labai gerai edukuoja piniginės baudos, kad ir nedidelės. ypač jei yra nusiskundimas, automatiškai nuskaičiuojama, pranešama už ką, ir gražiai padėkojama 🙂 have a nice day!

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button