TransportasTraukiniai

Lietuvos geležinkeliai už 3,38 mln. eurų diegia keleivių informavimo sistemą

Lietuvos viešosios geležinkelių infrastruktūros tinklą valdanti įmonė „LTG Infra“ investuoja į veiklos skaitmenizavimą ir automatizavimą – daugiau nei 50 šalies stočių sujungs į vieną informacinę sistemą, kuri keleivius informuos apie traukinių tvarkaraščius, eismo pakeitimus ar saugumą. Kaip nurodoma bendrovės pranešime, maksimali projekto vertė – 3,38 mln. eurų.

„Siekiame, kad kuo daugiau šalies gyventojų ar užsienio svečių kelionėms rinktųsi ekologišką transporto priemonę – traukinį. Tam reikia, kad geležinkelio infrastruktūra taptų kuo patogesne keliautojams. Vieninga sistema jungs stotis, kurios aptarnauja didžiausius keleivių srautus ir leis realiu laiku stebėti traukinių tvarkaraščius ar jų pasikeitimus. Taip pat įdiegti sprendimai bus pritaikyti žmonėms su specialiaisiais poreikiais“, – teigia „LTG Infra“ generalinis direktorius Karolis Sankovski.

Pasak K. Sankovski, iki šiol geležinkelio stočių tinklas neturėjo centralizuotos keleivių informavimo sistemos, kai kurios stotys turėjo pavienes sistemas, todėl šis projektas dar vienas žingsnis didinant keleivių pasitenkinimą, kartu sukuriant galimybę, vienodomis prieigos sąlygomis, prie sistemos prisijungti visiems vežėjams.

 

Daugiau nei 50-yje stočių bus įdiegta moderni keleivių informavimo sistema, įrengti ir į bendrą tinklą prijungti specialūs ekranai laukiamosiose salėse bei peronuose, automatinių pranešimų moduliai. Įrengta garso ir vaizdo įranga ne tik realiu laiku informuos keleivius apie traukinių eismą, tačiau ir leis mažinti incidentų peronuose skaičių, edukuoti keleivius apie saugų elgesį peronuose, geležinkelio stotyse, teigiama „Lietuvos geležinkelių“ pranešime.

Projektą įgyvendins viešąjį konkursą laimėjusi įmonė „Belam LT“. Darbus planuojama baigti iki 2023 metų antrojo ketvirčio pabaigos.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
7 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Kai po N metų nusiperki traukinio bilietą..
Kai po N metų nusiperki traukinio bilietą..
6 mėnesius

Laba diena,
 
Dėkojame, kad renkatės keliones traukiniais.
Norime pranešti, kad į lapkričio X d. traukinį Nr. XXX, vyksiantį maršrutu Vilnius-Kaunas, visos vietos buvo išparduotos, todėl juo vykti, deja, nėra galimybės. Atsiprašome dėl susiklosčiusios situacijos ir kviečiame rinktis kitą traukinio išvykimo laiką arba grąžinsime Jums pinigus už įsigytą bilietą.
 
Apgailestaujame dėl kilusių nepatogumų ir maloniai prašome informuoti mus apie savo sprendimą.

Vytautas
Vytautas
6 mėnesius

Tegu pirma sutvarko traukinius ir susiremontuoja begius

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button