Neretai praeiviai mato, kad inkasatoriai palieka automobilius tam neskirtose vietose. Kartais net ir šaligatviuose. Visgi gyventojai prašomi supratingumo – inkasatoriai tai daro ne dėl patogumo, bet dėl saugumo.

Inkasatoriai, vykdydami savo darbą, iš tiesų neretai pasistato transporto priemones arčiau inkasuojamo objekto. Tai daroma ne todėl, kad yra sunku ar toli nešti pinigus. Maksimalaus saugumo užtikrinimas reikalauja, kad atliekant darbą, inkasatoriams būtų užtikrintas kuo mažesnis atstumas nuo inkasuojamo objekto.

„Tokia paslauga reikalauja maksimalaus saugumo užtikrinimo, todėl, vadovaujantis tarptautine praktika, inkasavimo automobilis turi būti paliekamas kuo arčiau inkasuojamo objekto, kad jis būtų matomas pinigų pristatymo / inkasavimo metu. Tokiu būdu užtikrinamas aplinkui esančių žmonių, inkasatorių bei piniginio krovinio saugumas”, – sako Nijolė Nikitaravičiūtė, „EUROCASH1” atstovė.

Specialios paskirties (inkasatorių) automobiliai šaligatviuose ir kitose neleistinose vietose yra statomi trumpam. Dažniausiai tokio veiksmo yra imamasi šalia parduotuvių, įėjimo į pastatus.

„Inkasavimo veikla susijusi su pavojumi žmogaus sveikatai ir gyvybei. Šias funkcijas vykdantiems inkasatoriams taikytinos ANK 16 str. nuostatos”, – komentuoja Tomas Bražėnas, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Komunikacijos poskyrio vyresnysis specialistas.

Inkasavimo automobilius, paliekamus šaligatviuose, dažnai galima pastebėti Gedimino prospekte, kitoje pusėje nei GO9 prekybos centras. Kaip paaiškino ,,EUROCASH1” atstovė, Vilniaus centre iš tiesų yra tokia problema, kad objektai neturi inkasavimo automobiliams tinkamų stovėjimo vietų, vykdant paslaugą esančių inkasatorių matymo zonoje. Šalia minimos vietos parkingas yra, tačiau jis yra per toli ir inkasatoriai, nusprendę ten palikti automobilius, negalėtų saugiai atlikti savo darbo.

„Visuomet stengiamės užtikrinti, kad suteikdami paslaugą mūsų darbuotojai laikytųsi kelių eismo taisyklių, tačiau kai kuriais atvejais, siekiant užtikrinti visuomenės, darbuotojų ir turto saugumą, esame priversti trumpiausiam įmanomam laikui palikti automobilį ant šaligatvio, atsižvelgiant į kitų eismo dalyvių bei pėsčiųjų teises, t. y., kad inkasavimo automobilis visiškai neužtvertų praėjimo pėstiesiems ar pravažiavimo kitiems eismo dalyviams”, – aiškina Nijolė Nikitaravičiūtė.

Įmonė supranta, kad automobilių statymas šaligatviuose gali trukdyti praeiviams. Visgi inkasatorių vykdomas darbas yra ypač aktualus didžiajai daliai visuomenės, todėl šį darbą reikia atlikti laikantis didžiausio įmanomo saugumo. Gyventojai yra prašomi supratingumo, o įmonės specialistai dėkoja už kantrybę ir atsiprašo už kartais sukeltus nepatogumus.

MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.MadeinVilnius.lt

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

24 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist