Transportas

Bus sprendžiamas eisme dalyvaujančių elektrinių paspirtukų vairuotojų ir pėsčiųjų konfliktas

Prisijungdama prie „Europos judumo savaitės“ renginių bei skatindama darnų judumą miestuose Susisiekimo ministerija diskusijoje „Dalijamės keliu“ kviečia visuomenę diskutuoti apie vis labiau populiarėjančios alternatyvios ir aplinkai draugiškos transporto priemonės – elektrinio paspirtuko – saugų dalyvavimą viešajame eisme.

„Alternatyvių transporto priemonių gausa ir išaugęs elektrinių paspirtukų populiarumas prisideda prie darnaus judėjimo mieste, tačiau būtina užtikrinti visų eismo dalyvių saugumą bei skatinti tarpusavio supratimą bei pagarbą“, – sako susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius.

Pastaruoju metu daugėjant e-paspirtukų, padaugėjo ir su jais susijusių eismo įvykių. Taip pat girdimas pėsčiųjų nepasitenkinimas, kad šaligatviais važiuojantys e-paspirtukai kelia grėsmę tiek pėsčiųjų, tiek pačių e-paspirtukų vairuotojų saugai. Pastebima, kad tam tikrais atvejais e-paspirtukų vairuotojai arba nežino, arba nepaiso teisės aktais nustatytos eismo tvarkos.

 

Ieškodama būdų užtikrinti, kad aplinkai draugiškos transporto priemonės plistų miestuose, tačiau nekeltų chaoso ir pavojaus pėstiesiems,Susisiekimo ministerija organizavo viešąją konsultaciją „Elektriniai paspirtukai miesto viešajame eisme“. Miestų savivaldybės buvo kviečiamos diskutuoti dėl e-paspirtukų dalyvavimo viešajame eisme tvarkos, buvo laukiama idėjų ir pasiūlymų iš visuomenės.

Rugsėjo 20 d. 17 val. Vilniaus geležinkelio stoties laukimo salėje vyksiančioje diskusijoje bus aptarti viešosios konsultacijos rezultatai bei visuomenės, tiek pėsčiųjų, tiek e-paspirtukų vairuotojų pasiūlymai. Savo įžvalgomis dalysis saugaus eismo ekspertai, policijos atstovai, psichologas pasakos apie pavojingo vairavimo priežastis, o pėsčiųjų bei e-paspirtukų vairuotojų bendruomenių atstovai ieškos būdų kaip draugiškai dalintis keliu, ugdyti eismo dalyvių kultūrą, užtikrinant eismo saugą.

Miesto centre – orientavimosi žaidynės

Spūstys miestuose ir vis didėjanti aplinkos tarša gyventojus skatina iš naujo atrasti vaikščiojimo, važinėjimo dviračiu naudą, šiais metais apie tai kalba ir Europos Sąjunga.

 

„Mieste judėti darniai yra paprasta ir patogu. Susisiekimo ministerija kviečia Vilniaus miesto bendruomenes tuo įsitikinti patiems ir sudalyvauti orientavimosi žaidynėse „Judėk darniai“, kurių metu bus galima ne tik susipažinti su slapčiausiais miesto kampeliais, bet  ir visas užduotis įveikti pasitelkus alternatyvius keliavimo būdus ir transporto priemones, jas keičiant ir derinant tarpusavyje“, – sako Susisiekimo ministerijos darnaus judumo ekspertas Jonas Damidavičius.

Varžybų trasa drieksis Vilniaus senamiesčiu ir aplinkinėse vietovėse. Orientavimosi varžybų dalyviai turės galimybę išmėginti aplinkai draugiškus keliavimo būdus, tai padės  sustiprins ir bendruomenės ar bičiulių komandinę dvasią. Bendruomenės kviečiamos suburti 5 žmonių komandą. Orientavimosi žaidynės  „Judėk darniai“ vyks rugsėjo 20 d., 14 val. Žaidynių komandos renkasi prie Susisiekimo ministerijos.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
1 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button