Jeigu sunerimote dėl to, kad vietomis arba visiškai ėmė keistis jūsų veido odos spalva – mes pateiksime naudingą informaciją apie tai, kas tai galėtų būti. Nors tikslią diagnozę gali pateikti tik profesionalus dermatologas, tačiau pasikeitusi veido odos spalva gali signalizuoti ir apie tam tikras sveikatos problemas.

Pakitusi veido odos spalva

Dažniausiai oda spalvą keičia dėl: ligos, sužeidimo/traumos arba uždegimo. Labai tikėtina, kad jūsų atveju sukėlėjas yra kažkuris iš šių faktorių.

Jeigu nukentėjo tik konkreti veido zona ar dalis – problemą gali būti lengviau išaiškinti, tačiau, jei spalvą pakeitė kitos kūno dalys ir veidas, viską gali būti sunkiau suprasti.

Turbūt dažniausiai esame įpratę matyti paraudonavusį veidą po to, kai jis nudegė saulėje. Jeigu ilgai deginotės paplūdimyje ar buvote gryname ore saulėtą dieną ir veido oda smarkiai paraudonavo, jaučiate nemalonų deginimą, kai ją liečiate ar oda ėmė luptis, tai tikriausiai spalva pasikeitė dėl nudegimo.

Jeigu veidas paraudo ties nosimi ir žandais, o pats paraudimo plotas turi ir tamsesnių, ir šviesesnių vietų bei vietomis dar ir iškilumų, tai gali būti rožinė. Ši lėtinė odos liga turi paūmėjimus ir atoslūgius bei savitus dirgiklius. Esant šiai ligai reikia konsultuotis su dermatologais ir žinoti, kaip elgtis bei saugotis.

Įvairiaspalvė dedervinė – lėtinė, uždegiminio tipo liga. Ši, nuo kitų mūsų išvardintų skiriasi ir tuo, kad sukelia šviesias arba rusvas dėmes, kurios gali atsirasti ant veido. Šią ligą sukelia grybeliai.

Kaip sprendžiamas veido odos spalvos pasikeitimas?

Geriausias ir efektyviausias sprendimo būdas priklauso nuo to, kokia tai diagnozė. Tam tikrais atvejais geriausias sprendimas yra kremai ar specialūs tepalai. Kitoms, rimtesnėms ligoms gali reikėti specializuotų, receptinių vaistų, procedūrų ar net tokių dalykų, kaip mezoterapija-biorevitalizacija (apie tai, kas ta biorevitalizacija, galite paskaityti čia – https://www.lazeriniscentras.lt/lt/paslaugos/mezoterapija-biorevitalizacija).

Tinkamą diagnozę padarys dermatologai, į kuriuos nuspręsite kreiptis. Informacijos lyginimas internete gali duoti tik bendrą supratimą apie tai, kokio tipo problema jus kamuoja. Tačiau galutinei diagnozei nustatyti reikia tyrimų, analizės bei žinių.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

11 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Kokio atlyginimo (į rankas) pakaktų, kad būtų įmanoma gyventi sostinėje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist