Stilius

„Uptown Market“ diskusijos ir smalsuoliams, ir industrijos profesionalams

Dizaino mugė, kurioje džiaugsis ne tik akys, bet ir ausys. Būtent taip būtų galima apibūdinti jau šį savaitgalį, gegužės 5-6 d., Vilniaus menų fabrike „Loftas“ vyksiančią smagiausią pavasarinę dizaino ir mados mugę „Uptown Market: Hello Spring“.

Jau antrus metu mugės organizatoriai siekia, kad „Uptown Market“ būtų įdomi ne tik tiems, kurie ieško pirkinių, bet ir tiems, kurie į mados industriją žvelgia smalsiai ir net galbūt joje planuoja ar jau vysto savo karjerą. Įkvepiančios diskusijos ir naudingi patarimai, kuriuos abi savaitgalio dienas lankytojams nemokamai dalins patyrę savo sričių profesionalai ne tik padės nepasiklysti klaidžiose stiliaus tendencijose, bet ir atskleis daug tiek asmeniniam, tiek profesiniam gyvenimui aktualių įžvalgų.

Diskusijų programą šeštadienį, 14 val., pradės mugėje įvyksiantis ilgai laukto antrojo dizaino leidinio „Created in Lithuania“ pristatymas. Jį dizainui neabejingiems skaitytojams pristatys leidinio idėjos autorė Živilė Diawara ir kūrybos vadovė Marija Pulokaitė. Pristatyme dalyvausiantys žiūrovai turės galimybę pirmieji Lietuvoje gauti nemokamą leidinį. Vėliau jis bus platinamas visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose ir užsienio šalyse.

 

„Created in Lithuania“ pristatymą lydės diskusija, kurios tema bus „Lietuviško dizaino identitetas: ieškomas ar surastas?“ Diskusiją moderuosiantis dizaineris, ženklodaros ekspertas Aidas Urbelis bandys išsiaiškinti ar lietuviškas dizainas pagaliau atrado savo vietą geografine prasme. Ar vietiniam dizainui didelę įtaką daro pasaulinės tendencijos, ar jis savo unikalumu geba išlikti savitu? Taip pat, kokie yra skiriamieji Lietuvos dizaino bruožai ir kokias vertybes reprezentuoja naujoji Lietuvos dizaino kūrėjų karta. Diskusijoje dalyvaus dizaino tyrėja, Vilniaus dailės akademijos podoktorantūros stažuotoja, viena iš „Dizaino fondo“ įkūrėjų Karolina Jakaitė, ženklodaros ir produktų identiteto ekspertė Victoria Dias,  taip „Fashion Bloc“ įkūrėja Ieva Zubavičiūtė ir virtualaus lietuvių dizainerių showroomo „Bomberis“ įkūrėjas, mados vadybininkas Arnoldas Remeika bei Created in Lithuania“ iniciatorė, menų fabriko „Loftas“ įkūrėja Živilė Diawara.

Nuo 15 val. mugės lankytojai bus kviečiami į dar vieną diskusiją, kurioje bus nagrinėjama ar patrauklūs mados senbuviams lietuvių kūrėjų darbai? Pastaruoju metu vis garsiau nuskamba buvusio socialistinio bloko valstybių kostiumo dizainerių sėkmės istorijos, todėl mados pasaulio akys vis atidžiau ir su dideliu smalsumu stebi vadinamosios Naujosios Europos mados rinką. Kokius namų darbus turi padaryti mūsų dizaineriai, kad jų talentas būtų pastebėtas senosiose mados sostinėse? Apie tai pasakos pranešėjų duetas – Londone įsikūrusios, mūsų regiono dizaineriams įsitvirtinti užsienyje padedančios agentūros Fashion Bloc vadovė Ieva Zubavičiūtė ir virtualaus lietuvių dizainerių showroomo www.bomberis.com įkūrėjas, mados vadybininkas Arnoldas Remeika.

Šeštadienį, nuo 16 val., prekės ženklų ekspertė Victoria Dias pasakos apie mados ženklodaros tendencijas. Savo pranešime ji atskleis net tik idėjų generavimo principus, drauge su klausytojai ieškos jų įgyvendinimo sprendimų iki geriausių galimybių, bet ir papasakos apie iššūkius pasiryžus kurti savo prekės ženklą ir patarimus, kaip tapti sėkmingu mados industrijos kūrėju. V. Dias akcentuos mados verslo pusę, tačiau atskleis ją per kūrybos prizmę.

 

Diskusijų netruks ir sekmadienį. Tądien, nuo 14 val., stilisčių dueto „Stilius ir miestas“ atstovės Marija Sadomskaja ir Dovilė Kavaliauskienė pasakos, kaip formuoti asmeninį stilių, pasitelkiant pavasario tendencijas.Savo seminare jos atskleis tai, ką apie savo spintą turi žinoti kiekviena miesto moteris: nuo garderobo formavimo, sezoniškumo iki šiuolaikinių tendencijų. Interaktyvaus seminaro metu klausytojai ne tik išgirs naudingus patarimus, bet ir gyvai pamatys, kaip susidėlioti šiltojo sezono derinius bei gaus atsakymus į visus klausimus, kilusius mugės metu.

Sekmadienį, nuo 15 val., mados tendencijų prognozuotoja Marija Palaikytė supažindinis su tvaria mada ir iškels klausimą, ar tai tendencija, ar neišvengiama ateitis?

Didžiausia ir stilingiausia dizaino ir mados mugė Vilniuje „Uptown Market: Hello Spring“ šiemet vyks gegužės 5-6 d., šeštadienį ir sekmadienį, menų fabriko „Loftas“ viduje ir lauko terasoje.  Renginys nemokamas.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button