Stilius

Stiklo kvartale – unikalus Beno Staškausko juvelyrikos menas

Stiklo kvartalas (Vilniaus senamiesčio Stiklių, M. Antokolskio, Žydų, Gaono gatvių sankryža) įžymus tuo, kad tai originalus 15a. sostinės auksakalių miestelis. Turtingiausi to meto amatininkai kūrėsi šioje vietoje, statėsi mūrinius namus, Gaono gatvėje veikė auksakalių gildija.

Šiandien šio kvartalo atgimimo paslaptis – net 14 vietų, kur galima rasti įvairiausios juvelyrikos: nuo mados, suvenyrinių papuošalų, autorinių menininkų darbų juvelyrikos galerijose iki deimantų parduotuvių,  juvelyrikos bibliotekos bei mokyklos. 

Vilniaus juvelyrikos sostinėje atidaryta dar viena ypatinga vieta – unikalaus braižo menininko Beno Staškausko – S‘j – Statement Jewellery laikina parduotuvė – galerija, kuri veiks iki Rugsėjo vidurio. Menininkas kuria juvelyriką, kuri domina futuristinės juvelyrikos gerbėjus, trendseterius, žmones iš viso pasaulio, ieškančius kitokios, keistos ir magiškos išraiškos ir medžiagiškumo.

 

Benas Staškauskas juvelyru tapo Reikjavike (Islandija). Po kurio laiko savo dirbtuves ir idėjas perkėlė į Vilnių, kur ir dabar kuria, o jo darbai keliauja net į pačias tolimiausias šalis.

Beno kūriniai gimsta iš muzikos, kurią klausydamasis menininkas improvizuoja kurdamas savo ypatingus žiedus, nešiojamus ant nosies šnervių, ausų ir rankos  pirštų. Jis renkasi ateities medžiagas ir imasi juvelyrikai neįprastų derinių ir spalvų. 

Laikinoje galerijoje Benas įsirengė ir darbo stalą- kasdien laukdamas klientų, tuo pačiu ir užsiims savo darbų ruošimu, kūryba – todėl atėjus galima pamatyti juvelyro – menininko neįprastų technologijų procesus. 

 

Beno Staškausko – S‘j – Statement Jewellery laikina parduotuvė – galerija Stiklo kvartale, Stiklių gatvėje 7 veiks iki Rugsėjo mėnesio vidurio.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
2 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button