Gegužės 1-7 dienomis vyks jau dvyliktasis bei vienintelis tokio masto dizaino festivalis Lietuvoje – DIZAINO SAVAITĖ. Festivalio metu lankytojai bus kviečiami susipažinti su Lietuvos ir užsienio dizaino lauko tendencijomis, o kūrėjai – pristatyti savo naujausius darbus kūrybiškai ir smalsiai festivalio auditorijai.

Šiais metais festivalio programa talpina virš 130 unikalių įvykių, kurie telkiasi net šešiuose šalies miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Telšiuose ir Anykščiuose. Kaip įprasta, festivalio veiklos pasiskirsto trijose pagrindinėse kategorijose: jaunieji šalies dizaineriai savo kūrybą eksponuos miestų centre įsikūrusių kavinių ir parduotuvių vitrinose, specializuoti salonai pakvies į produkcijos ekspozicijas ir naujienų pristatymus. Visos savaitės metu vyks ir įvairūs festivalio dalyvių organizuojami renginiai – parodos, kūrybinės dirbtuvės, paskaitos, filmų peržiūros, aukštųjų mokyklų ir kiti renginiai.

Šių metų programoje ryškų akcentą formuos tarptautiniai festivalio dalyviai. Vilnių antrus metus iš eilės aplankys dizaineriai iš Vengrijos bei Vilniaus Rotušėje įrengs vengrų industrinį dizainą reprezentuojančią parodą „Shapping Hungary“. Ypatingas dėmesys bus skiriamas ir festivalio kviestinei viešniai – kaimyninei Lenkijai. Bendradarbiaujant su Lenkijos institutu Vilniuje bei Adomo Mickevičiaus institutu Varšuvoje, festivalio DIZAINO SAVAITĖ metu bus surengtos net penkios unikalios parodos, pristatančios šiuolaikinę Lenkijos dizaino sceną. Pažymint naujai užmegztą bendradarbiavimą, į Vilnių pirmą kartą atvyks tarptautinio pasisekimo sulaukusi paroda „Roundabout Baltic“, apjungianti įvairių Baltijos jūros regiono valstybių dizaino pasiekimus. Kaune festivalio metu bus įrengtos net dvi Lenkijos dizainui skirtos parodos – „Baigiamieji darbai 2016“, apžvelgianti geriausius studentų darbus, bei trisdešimties debiutuojančių ar jau pripažintų lenkų dizainerių darbų paroda „Polish design: in the middle of“. Klaipėdoje miesto gyventojus bei svečius susipažinti su Lenkijos grafinio dizaino darbais pakvies grafinių ženklų paroda. Specialiai festivaliui DIZAINO SAVAITĖ 2017 sukurta jungtinė lietuvių mados dizainerės Julios Janus bei lenkų stiklo menininkės Agnieszkos Bar paroda „Mes“, nagrinėjanti toleranciją ir viešąją nuomonę apie socialinę įvairovę, taip pat bus pristatyta festivalio metu Vilniuje ir Klaipėdoje.

Šių metų festivalio tema – pojūčiai – taip pat ryškiai atsispindės festivalio renginių programoje. Kauno Laisvės alėjoje įsikūrusiuose „Pienocentro“ bendrovės rūmuose veiks unikalūs pojūčių kambariai, kur lankytojai su dizaino darbais galės susipažinti ne tik tradiciškai – akimis, bet ir pasikliaunant kitais pojūčiais – lytėjimu, uosle, klausa, skoniu. Vilniuje svečių pojūčiams iššūkį mes uostomojo meno paroda „Kabantieji sodai“, jėgas išbandyti pakvies Vilniaus dizaino kolegijos organizuojamas dizaino protmūšis „6 pojūtis“, o viso festivalio metu bus kreipiamas ypatingas dėmesys ir šeštojo – gero dizaino – pojūčio lavinimui.

Taip pat šiais metais ir toliau bus plėtojamos antrinio medžiagų panaudojimo bei socialiai atsakingo dizaino temos. Šiauliečių ir miesto svečių lauks kūrybinės dirbtuvės „Pramonės šiukšlės – dizaino idėja Šiauliams“, kurių metu žymiausi miesto dizaineriai iš gamybinių atliekų kurs įvairius baldus bei instaliacijas. Taip bevertėmis laikomos medžiagos taps naudingomis, o dalyviai turės galimybę sužinoti, kaip pasigaminti reikalingų daiktų ar senuosius prikelti naujam gyvenimui. Antrinio dizaino objektų parodą „Gyvenantys daiktai“ Kaune pristatys ir socialinė iniciatyva „Kūrybos kampas 360“. Vilniuje lankytojams duris atvers nauja demonstracinė erdvė „Zero waste room“ – iš gamyboje likusių atraižų, prototipų, gamybinio broko įrengtas funkcionalus 30 kvadratinių metrų butas, kviečiantis atkreipti dėmesį į vartojimo kultūrą, pristatantis atsakingai atliekas rūšiuojančias įmones bei analizuojantis noro „laikas atsinaujinti“ kilmę. Susipažinti su antrinių žaliavų panaudojimu madoje kvies Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto studentų paroda „Eco mada“.

Tradiciškai jau šeštus metus iš eilės festivalio metu vyks ir nacionalinio konkurso GERAS DIZAINAS apdovanojimų ceremonija. Šiais metais konkursui buvo pateikta per 250 dalyvių paraiškų, kurios pasiskirstė dešimtyje kategorijų: baldai ir šviestuvai, interjeras, interjero elementai, koncepcija, kostiumo dizainas, leidinys, mados aksesuarai, produkto / industrinis dizainas, socialinis ir paslaugų dizainas, vizualinis identitetas. Tarptautinė komisija kiekvienoje kategorijoje rinko tris geriausius darbus, iš kurių vienas, surinkęs daugiausiai balų, gegužės 2 d. bus apdovanotas konkurso prizu, o kiti du darbai – diplomais. Visi 30 prizams nominuotų darbų bei portalo 15min publikos balsavimą laimėjęs dizaino objektas bus eksponuojami nugalėtojų darbų parodoje Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje Vilniuje gegužės 3-birželio 20 dienomis.

Architektus bei interjero dizainerius susipažinti su naujausiomis tendencijomis bei produktais festivalio metu pakvies pranešimų serija „Specialisto diena“ Vilniuje, Kaune ir Šiauliuose. Bendradarbiaujant su „Domus galerija“ bei namų idėjų centru „NIC“, projekto pranešėjai atsakys į klausimus, kaip tapti mėgstamiausiu interjero dizaineriu ar kokias natūralias medžiagas pasirinkti šiuolaikinio interjero dizainui. Ieškančių originalių detalių namų interjerui, „Domus galerijoje“ Vilniuje lauks speciali Lietuvos dizaino forumo narių ekspozicija „Lietuviško dizaino sala“, pristatanti nacionalinius ir tarptautinius apdovanojimus pelniusius gaminius.

Įvardinant svarbiausius festivalio renginių taškus miestuose, reikėtų paminėti Kauno Laisvės alėjoje įsikūrusius bendrovės „Pienocentras“ rūmus, kur visą savaitę po vienu stogu bursis įvairūs festivalio renginiai. Pernai prie festivalio prisijungę Anykščiai dizaineriškos fiestos renginius rengs Anykščių menų inkubatoriuje. Čia lankytojai galės susipažinti su inkubatoriuje reziduojančiais menininkais bei jų darbais, sudalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse. Telšiuose net kelios parodos, kviečiančios susipažinti su tautinio kostiumo interpretacijomis bei naujausiais Metalo meno ir juvelyrikos studijų programos studentų darbais, veiks Vilniaus dailės akademijos Telšių galerijoje. Klaipėdoje festivalio koordinavimo estafetę šiais metais perims kūrybinis inkubatorius „Kultūros fabrikas“. Šiauliuose specialiai festivalio renginiams duris atvers bei festivalio epicentru taps buvęs restoranas „Baltija“.  Vilniuje ryškiu dizaino parodų tašku taps Taikomosios dailės ir dizaino muziejus.

Visa tai ir dar daugiau – jau gegužės 1-7 dienomis, festivalio DIZAINO SAVAITĖ metu.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist