Yra toks reiškinys „Irvėlneturiukuoapsirengti“, tiesa ištinka jis dažniausiai moteris, tačiau kartais nutinka ir vyrams. Todėl Velykoms nuriedėjus, laikas išsilukštenti iš seno apdaro ir papildyti kolekcijas madingomis naujienomis.

Kad būtų legviau, siūlome pasivaikščioti kartų su mumis po didžiausia prekybos centrą mieste (ne po Akropolį), sudeginti šventinių pietų likučius ir pasipuošti pavasariui.

Jei nežinote ko norite, tikimės kad jus įkvėps Taikomosios dailės muziejuje, eksponuojama paroda „NUO KARO IKI TAIKOS. XX A. PENKTO–ŠEŠTO DEŠIMTMEČIO MADA“.

Unikali Aleksandro Vasiljevo surinkta kolekcija jus tikrai nustebins, o jei sudalyvausite organizuojamoje ekskursijoje, sužinosite kaip formavosi šuolaikinė mada. Galbūt rasite tai, kuo rengėsi jūsų tėvai, o dabar tai vėl grįžta į parduotuvių vitrinas. Juk sakoma, kad viskas, kas nauja – gerai pamiršta sena. Paroda veiks iki gegužės 11 dienos.

Lietuvos taikomosios dailės muziejus
 Arsenalo g. 3A, Vilnius
 www.ldm.lt

Beje, daugiau apie tai, kas pamiršta, daugiau papasakoti jums gali „Šarka. Daiktų kelionės“. Šarka toks jau paukštis, ji mėgsta puoštis ir viską nešti į savo lizdą, kurį susuko pačiame Vilniaus centre, šalia Pilies gatvės.

Prikaupė ji nemenką daiktų kolekciją, kurie jau kažkada turėjo namus, tačiau buvo iš jų išprašyti ir buvo priglausti po „Šarkos“ sparnu, kur laukia naujų šeimininkų. Nepatikrintomis žiniomis, tai plačiausiai žinoma stiliaus kolekcija, nuo degtukų, puodelių ir paveikslėlių, menančių tuos senus laikus, kai vienintelis mobilusis telefonas buvo laiškas, o interneto naujienos buvo spausdinamos ant laikraštinio popieriaus.

Čia yra ta vieta, kurioje galite apsirengti nuo galvos iki kojų. Parduotuvėje galėsite suderinti gerai pamirštą vintažą su visiškai naujais, vienetiniais lietuvių kūrėjų darbais. Prisipažinsime, kolegė nuėjusi rinkti informacijos straipsniui, grįžo į darbą tik kitą dieną ir labai pasikeitusi.

„Šarka. Daiktų kelionės“
 Šv. Mykolo g. 4
 www.facebook.com/sarka.daiktu.keliones

Jei jau baigėte suktis po lizdą, galime keliauti toliau, pasivaikščiokime Pilies gatve iki kitų stilingų vietų Savičiaus gatvėje.


Savičiaus g. –  pasižiūrėkite į dešinę, matote „De’Žavu – Vintage Boutique“. Tai – pirmoji Vilniuje atsidariusi „vintage“ stiliaus parduotuvė, skaičiuojanti jau penktus metus.  Joje rasite visko po truputį tiek moterims, tiek vyrams.

Pasižiūrite į kairę, o ten – moterų rojus „Piccolo boutique“. Nedidelė pardotuvėlė, atidaryta tik prieš metus, jau turi savo nuolatinių klienčių, atvykstančių apsipirkti net iš kitų šalių.

Parduotuvės šeimininkės, norėdamos sugriauti mitą, kad „Ir vėl nėra kuo apsirengti…“, pačios atrinko ir savo pirkėjoms siūlo 8PM, MARYYA, ANNIEL, MAJESTICFILATURES, DELAN, STAMERRA prekinių ženklų drabužių, avalynės bei aksesuarų iš Italijos ir Prancuzijos. Taip pat lietuvos dizainerių UNLABEL ir DISTYLED drabužių bei aksesuarų.

Kaip prasitarė „Piccolo“ klientės, atsivedančios dar ir savo drauges – subtilūs, originalūs, naturalaus pluošto drabužiai suteikia jaukumo.

„PICCOLO boutique“
 Savičiaus g. 4
 www.piccolo.lt

„Le Muse“– mūzų namai, keletas žingsių nuo „Piccolo“. Dar vienas moterų pasaulis (atleiskite, skaitytojai – vyrai). Drabužių kūrėja Lina Pliuraitė sako, kad pirmiausia pradėjo siųti sau, tada draugėms ir, galų gale, supratusi, kad drabužių siuvimas jai teikia didžiausią malonumą, atidarė savo parduotuvę. Kaip sako ji pati: „Čia nėra amžiaus ribų, nėra madinga-nemadinga – mus visus vienija poreikis atrodyti stilingai ir patogiai.“

Tokie ir jos drabužiai, skirti išraiškingoms asmenybėms.

“LeMuse”
 Savičiaus g. 12
 www.lemuse.eu

Baigę pažintį su mažąja stiliaus gatve, keliaukime į pagrindinę mados alėją.

Taip, Vilniuje tokia irgi yra, tereikia pereiti Rotušės aikštę. Stiklių gatvėje susispietę visi pagrindiniai Vilniaus butikai. Suskaičiavome jų beveik dvi dešimtis, todėl laikas čia tikrai neprailgs. Galima vaikščioti iš vieno į kitą, kol neatsibos, o paskui pradėti vėl iš pradžių. Arba pradžioje apžiūrėti kairiąją gatvės pusę, o grįžti – dešiniąja.

Aplankyti privaloma visus, nes kiekvienas jų yra išskirtinis.

Linen Tales – Atsikraustė į Stiklių gatvę iš Bernardinų gatvės. Nuostabūs ir spalvingi kūriniai iš lino, stalo tekstilė, lino gaminiai virtuvei, vonios kambariui.

Viskas pagaminta Lietuvoje, pačių parduotuvėlės šeimininkų.

Stiklių g. 4-1
www.linentales.com

Decolte – didžiausia jaunųjų lietuvių dizainerių parduotuvė su Kęstu Rimdžiumi, Agne Kuzmickaite ir Robertu Kalinkinu priešakyje. Čia rasite išskirtinai originalius drabužius bei aksesuarus. Įspėjame, kad galite užtrukti – viskas labai gražu.

Stiklių g. 6
 www.decolte.com

Julia Janus – lietuvių drabužių dizainerės gyvenimo būdo parduotuvė (concept store), moterų rojus ir vyrų piniginių pragaras. Julijos sukurti drabužiai, aksesuarai, virtuvės ir namų aksesuarai palieka moteris be žado. Tai švelnus jaukumas, kartu su moteriškai subtiliu lengvumu, kurį galite parsinešti į savo namus.


Stiklių g. 7
www.juliajanus.com

Stiklių gatvės 7 kiemas, čia užsukę rasite vintažinę Pudrinę, Aromatų sodą, ir autorinių drabužių vaikams, moterims ir vyrams parduotuvę MoDi du. Balandžio 22 dieną, MoDi du drabužių kūrėja Daiva Vapsvienė pristato naują “V Desire” kolekciją moterims, kurią neabėjotinai rasite Stiklių gatvėje.

Zoraza – dizaino namai, kūrybinės dirbtuvės. Dizainerės Daivos Urbanavičiūtės pagrindinė kūryba ilgą laiką buvo originalaus stiliaus drabužiai, kol palengva neišaugo iki interjero dizaino. Kaip sako pati kūrėja, tai klasika ir modernas viename, galimybė priderinti namus prie savęs arba save prie namų. Jei netyčia nerastumėte to, kas jums patinka, sukurs tai. Jei nežinosite, kas jums tinka – padės ir patars.

Stikliu g. 9
 www.zoraza.com

Eidami Stiklių gatve toliau, rasite hipsterių rojų Boho Chic boutique ir Butega – dvi, viena šalia kitos įsikūrusias krautuves, Stiklių g. 16 ir  Stiklių g. 18.

Jei dar neviską išleidote, arba dar neradote tai ko ieškojote(mažai tikėtina), išėję iš Stiklių gatvės, pasukite į kairę, Domininkonų gatvėje rasite V2 Concept store.

Batai, drabužiai ir aksesuarai vyrams ir moterims. Naujos kolekcijos prašyte prašosi sugrįšti su jomis namo.

Domininkonų g. 5
www.v2-online.com

Jei ieškote autorinių darbų ir nenorite būti kaip visi aplankykite neperseniausiai Šv. Stepono gatvėje atsidariusį Mados Butą

Jo šeimininkė Žaneta, patars, sumodeliuos ir pati pasiūs jums išskirtinį, madingą rūbą.

Šv. Stepono g. 10
https://www.facebook.com/MadosButas

Jei norite rasti daugiau lietuvių dizainerių darbų būtinai aplakykite Moustache Boutique, įsikūrusią pačiame Vilniaus centre, viešbučių apsuptyje, netoli Arkikatedros.

Baltos sienos, jaukus skandinaviškas minimalizmas ir lietuvių dizainerių darbai vienoje vietoje, kas gali būti geriau? Čia galite rasti visko: nuo rankomis gaminto muilo, specialiai parduotuvei sukurtų Lauros Dailidėnienės pakabukų – ūsiukų ar jaunatviškų „labàdienà“ kepurių iki vienetinių Aleksandro Pogrebnojaus rankinių. Tikrai surasite kažką, kas jums patiks.

L.Stuokos-Guceviciaus g. 3
 www.moustache.lt

Na ir toliausiai nuo centro nutolusi parduotuvė kurią tikrai verta surasti – Baltas Miškas.

Išskirtinis rinkinys lietuvių kūrėjų darbų žavingais pavadinimais: mummymoon, HELLOMOON, DEBESYVIELIUS Fashion, Naked Bruce, Tadam, Spirkis, Precizus, MIUTTO.

Tiesa, parduotuvėje tikrai kaip miške, kol rinksitės, galėsite pasiklausyti paukščių čiulbėjiimo.

Užupio g. 45
https://www.facebook.com/BaltasMiskas

Ir desertui Robertas Kalinkinas

Prieš metus, PC Europa atidaręs savo momentinę parduotuvę(pop up store) užsiliko iki dabar ir prieš pora savaičių atidarė naują parduotuvę prekybos centre GO9 pačiame miesto centre. Neabejotinai, Robertas vienas produktyviausių jaunųjų mados kūrėjų, tą įrodo laimongos klientės ir momentinės parduotuvės virtusios pastoviomis.

PC Europa
PC GO9
www.robertkalinkin.com

Tikrai ne visas parduotuvėles paminėjome, bet tik todėl kad Vilniuje yra daugiau nei 100 įvairiausių butikų ir dizaino parduotuvėlių. Tam kad nepasiklystumėte, paruošėme žemėlapį, kuriame rasite įdomesnes krautuves. Jį galite atsiųsti, arba pasiimti bet kuriame Coffee Inn’e.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar pritariate, jog Vilniaus oro uostui būtų suteiktas M. K. Čiurlionio vardas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist