MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Vyru mada. Mada
Stilius

Kuo nustebins trečioji Vyrų mados savaitė?

Pavasario tradicija tampanti Vyrų mados savaitė šiemet vyks balandžio 26 – gegužės 4 dienomis. Trečioji stilingųjų šventė stebins turtinga programa, kurioje, pasak organizatorių, dar daugiau renginių, naudingų paskaitų ir žinomų dizainerių kūrinių. Pasisemti įkvėpimo kvies į Lietuvą iš Toskanos atvežta dendizmo mados paroda. Kaip ir kasmet, Vyrų mados savaitės kulminacija taps stilingiausių Lietuvos vyrų rinkimai, kai per internetinį balsavimą bus išrinktas stilingiausias 2018 m. Lietuvos vyras.

„Vyrų mados savaitė – tai mados šventė visiems. Platesnis požiūris į madą, o svarbiausia – išskirtinis dėmesys Lietuvoje dar nepakankamai įvertintam vyriškam stiliui bei vyriškai estetikai – tai pagrindiniai tikslai, skatinantys rengti tarptautinio lygio renginį. Šiuolaikinis vyras yra žavus ne tik savo pasiekimais ar vidine charizma – jis būti drąsus ir formuodamas išvaizdą. Mada – tai ne tik drabužis, tai mūsų gyvenimo būdas. Tad pabrėžti savo individualumą bei pamatyti madą plačiau kviečiami ne tik vyrai, bet ir moterys. Estetika neturi ribų, o savitas ir darnus poros įvaizdis turėtų būti siekiamybe, – sako renginį organizuojančių vyrų stiliaus namų „Trend Wave“ įkūrėja Marija Palaikytė. – Džiaugiuosi, kad lietuviai vyrai tampa vis drąsesni ir pradeda eksperimentuoti su išraiškingomis spalvomis ar kūrybiškais deriniais. Tad visus besidominčius mada – ir tuos, kurie dar tik žengia pirmuosius stiliaus žingsnius, ir jau patyrusius stileivas kviečiame susitikti Vyrų mados savaitėje ir įrodyti, kad Lietuva yra rafinuotų stilingųjų šalis.“

Vyrų mados savaitės lankytojų laukia spalvinga programa ir gausybė įvairių renginių:

– paroda: balandžio 26 d. Vilniaus rotušėje bus pristatyta išskirtinė paroda dendzimo tema. Vėliau ji bus perkelta į prekybos centrą „Ozas“, kur kiekvienas mados mylėtojas galės susipažinti su dendiška apranga bei eksponuojamais audiniais, kurių pavyzdžiai pasiekė mus net iš 1830 m. Dendizmas išpopuliarėjo Didžiojoje Britanijoje dar XIX a. pradžioje, kai vyrai ėmė imituoti aristokratų gyvenimo būdą ir itin daug dėmesio skyrė savo kūno bei aprangos estetikai.

– konferencija: balandžio 30 d. prekybos centre „Ozas“ apie ryškiausias vyrų mados tendencijas pasakos prestižinio mados instituto „Polimoda“ atstovai. Šis institutas jau dvejus metus iš eilės tarptautiniame reitinge pelno geriausio Italijoje ir penkto pasaulyje titulą. Taip pat konferencijoje įžvalgomis dalinsis Lietuvos bei Latvijos mados ekspertai, padėsiantys į šiuolaikinę mados industriją pažvelgti kitu kampu. Konferenciją užbaigs specialus kino seansas.

– kolekcijų pristatymai: gegužės 2 d. kultūros bare „Kablys“ mados sekėjai galės išvysti naujausias vyrų mados kolekcijas. Savo kūrinius pristatys žymūs lietuvių dizaineriai: Julija Janus, „Harmman“ ir kt. bei mados atstovai iš Italijos: Alessandro Trincone ir kt., Latvijos: „One Wolf“ bei „Status by Shtamguts“, Lenkijos atstovai „Trad Studio“ ir t. t.

– „Pop Up“: gegužės 3–4 d. prekybos centre „Ozas“ laikinai veiksiančioje „Pop Up“ tipo parduotuvėje bus galima apžiūrėti ir įsigyti Vyrų mados savaitėje dizainerių pristatytų kolekcijų atributų: aksesuarų, drabužių ir parfumerijos gaminių. Pasak organizatorių, tai išskirtinė proga iš arti susipažinti su vienetiniais kūriniais, kurie paįvairins kiekvieno stilingojo garderobą.

– Stilingiausio Lietuvos vyro apdovanojimai: gegužės 4 d. kultūros bare „Kablys“ iškilmingoje ceremonijoje bus apdovanoti šešiose kategorijose nominuoti stilingiausi Lietuvos vyrai bei stilingiausio metų vyro titulo laimėtojas.

Visa Vyrų mados savaitės programa bus atskleista artimiausiu metu. O kol kas organizatoriai kviečia pasidžiaugti, kad ir šiemet renginyje tradiciškai bus apdovanojami stilingiausi Lietuvos vyrai. „Stilingųjų rinkimai – tai ne tik apdovanojimai tiems, kurie domisi mada ar tiesiog yra dėmesingi savo išvaizdai. Stilingiausias metų vyras – tai pavyzdys, kad nereikia bijoti išskirtinumo. O tai, kad laimėtoją noriai renka visi balsuojantys, parodo, kad žmonės vis labiau domisi vyriška estetika ir yra ne tik objektyvūs, bet ir aktyvūs, kai reikia nuspręsti, kas nusipelno būti geriausias“, – teigia „Trend Wave“ bendraturtė Julija Valiulienė.

Praėjusiais metais stilingiausio titulą iš Juozo Statkevičiaus perėmė Donatas Montvydas. Daugiau informacijos apie Vyrų mados savaitę galima rasti socialiniame tinkle „Facebook“ esančiame oficialiame renginio puslapyje.

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Ankstyviausia pavasarinė dizaino mugė Vilniuje skelbia dizainerių atranką

Evaldas Činga

Duris atvėrė didžiausia Lietuvos dizainerių išparduotuvė

Donatas Andrijauskas

MO muziejaus parduotuvėje – Lietuvos kūrėjų ir dizainerių darbai

Evaldas Činga

Kaklo papuošalai vyrams: ką žinoti renkantis ir kaip prižiūrėti?

Made in Vilnius

Agnė Gilytė atidarė įvairių prekės ženklų rinktinių papuošalų parduotuvę

Evaldas Činga

INJEKCIJA: ne kiekybė, o kokybė!

Evaldas Činga

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika