Su trenksmu į pasaulio plaukimo elitą sugrįžusi Rūta Meilutytė toliau skina pergales. Berlyne šeštadienio vakarą FINA pasaulio taurės etape „auksinė žuvelė“ suspindo auksu.

„Prasiplaukti“, – taip savo tikslus pasaulio taurės etapuose įvardino R.Meilutytė, tačiau 25-rių plaukikės prasiplaukimas yra neįveikiamas konkurentėms iš viso pasaulio.

100 metrų krūtine R.Meilutytė nuplaukė per 1:03.07 min. ir paliko už nugaros visas varžoves Berlyno baseine.

Sidabrą iškovojo Nyderlandų atstovė Tes Schouten (1:04.71 min.), bronzą pelnė Izraelio plaukikė Anastasia Gorobenko (1:04.96 min.)

Į šios rungties finalą Rūta pateko pirmuoju rezultatu (1:04,80 min.).

Kaunietei iki šiol priklauso šios rungties pasaulio moterų, pasaulio jaunimo ir pasaulio taurės rekordai (1:02,36 min.). Tokį patį rezultatą pakartoti yra pavykę tik karjerą baigusiai jamaikietei Aliai Atkinson.

Penktadienį R.Meilutytė finišavo penkta 100 m plaukimo kompleksiniu būdu finale (59.08 sek.).

Lietuvių medalių sąskaitoje – jau trys apdovanojimai šiose varžybose. Prieš tai Danas Rapšys pagriebė du bronzinius prizus.

Nuotr.: Deividas Skavičius