Kovo 30-31 dienomis į naująjį Fabijoniškių baseiną Vilniuje sugūžės šimtai plaukikų iš Europos ir Azijos. Būtent čia vyks V. ir V. Katkevičių atminimo taurės varžybos bei didelio susidomėjimo iš užsienio susilaukiantis Eurazijos taurės turnyras.

„Labai džiugu, kad Vilnius pagaliau turi tokio lygio baseiną. Jis ir buvo statytas tam, kad čia galėtų vykti įvairaus lygio varžybos. Tai bus pirmas didelis tarptautinis renginys šiame baseine ir tikimės, kad tokių galėsime suorganizuoti ir daugiau. Neabejojame, kad baseinas padės kelti Lietuvos plaukikų lygį, o mes sieksime būti numeris vienas Lietuvoje, – kalbėjo baseiną administruojančios viešosios įstaigos „Sveikas miestas“ direktorius Mantas Paulauskas. – Jokių rūpesčių artėjant renginiui nėra, nes turime puikią ir patyrusią komandą, kuri Vilniuje sėkmingai organizuoja įvairius renginius“.

V. ir V. Katkevičių atminimo taurės varžybos bus antrasis Baltijos veteranų taurės „Supermasters“ serijos etapas. 

„Prieš penkerius metus Kauno plaukimo federacija perėmė šių varžybų organizavimą ir jos greitai tapo tarptautinėmis“, – džiaugėsi Kauno plaukimo federacijos prezidentas Arlandas Antanas Juodeška. 

„Supermasters“ varžybos išplėtė savo geografiją ir dabar vyksta penkiose šalyse. Dėl prizų bus kovojama kiekviename etape, bet bendroje įskaitoje bus susumuoti trijų geriausių etapų rezultatai ir paskelbti čempionai.

„Šios varžybos ypatingos tuo, kad taškai skaičiuojami ne kaip Tarptautinės vandens sporto federacijos (FINA) varžybose, o pagal amžiaus koeficientą. Kiekvienas plaukikas pagal savo amžių gauna skirtingą koeficientą. Dėl to visų dalyvių galimybės laimėti suvienodėja“, – aiškino A. A. Juodeška.

Baltijos taurės veteranų varžybos rengiamos penktą sykį, o „Supermasters“ statusu jos organizuojamos trečią kartą. Iš pradžių jose dalyvavo apie 30 žmonių, o praėjusiais metais vykusiame renginyje Radviliškyje jau varžėsi 155 dalyviai.

Pirmasis Baltijos taurės „Supermasters“ varžybų etapas vyko Latvijos sostinėje Rygoje. Vilniuje vyksiantis etapas bus antras, o likę bus suorganizuoti Kaliningrade (Rusija), Olštyne (Lenkija) ir Taline (Estija). 

Naujasis Fabijoniškių baseinas buvo pasirinktas neatsitiktinai. Jam tai bus vienas svarbiausių išbandymų nuo atidarymo praėjusių metų pabaigoje.

„Visą laiką galvojame, kaip populiarinti V. ir V. Katkevičių atminimo varžybas, todėl nusprendėme neapsiriboti vien Kaunu. Praėjusiais metais varžybas rengėme naujajame Radviliškio baseine, o šįkart išbandysime naująjį baseiną Vilniuje. Labai smagu dirbti su jauna ir darnia „Sveiko miesto“ komanda. Taip pat Vilnius yra patogus dėl susisiekimo su užsieniu, todėl dalyvių skaičius turėtų augti“, – pabrėžė A. A. Juodeška.

Tuo tarpu Eurazijos taurės varžybos pirmą kartą vyks ne 50 m, o 25 m ilgio baseine. Pasak A. A. Juodeškos, susidomėjimą šiomis varžybose išreiškė apie 70 šalių sportininkai. Naujasis Fabijoniškių baseinas taip pat vilioja ir daugybę Lietuvos plaukimo veteranų, dar neturėjusių galimybės išbandyti naująjį objektą. 

„Esame realistai. Jeigu atvyks 10 šalių atstovai, bus gerai, o jei 15 – labai gerai. Bet gali būti ir daugiau, sunku prognozuoti. Dalyvių skaičius turėtų augti. Kadangi varžybos vyks sostinėje, jose turėtų dalyvauti nemažai vilniečių, kurie norės išbandyti naująjį baseiną“, – teigė A. A. Juodeška.

Dar viena svarbi naujovė – Eurazijos varžybose bus integruoti ir neįgalieji sportininkai. Čia galės startuoti plaukikai su judėjimo ir regėjimo negaliomis, todėl žiūrovai galės išvysti paralimpinių žaidynių dalyvius, planetos rekordininkus ir čempionus.

Dominykas Genevičius (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist