Asociacija „Hockey Lietuva“ tikisi Lietuvoje 2024 m. surengti pasaulio ledo ritulio I diviziono A arba B grupės čempionatą. Jeigu Lietuvai būtų patikėta surengti pasaulio I diviziono A grupės čempionatą, tai būtų pirmas kartas per visą šalies sporto istoriją, praneša Nacionalinė sporto agentūra (NSA).

Pranešime žiniasklaidai NSA nurodo, kad asociacija „Hockey Lietuva“ čempionatą planuoja surengti 2024 m. balandžio 20–27 d. Šešių rinktinių kovos vyktų Vilniaus „Avia Solutions Group“ arenoje, kurioje tilptų 8 tūkst. ledo ritulio sirgalių. Planuojama, kad renginyje iš viso apsilankytų apie 40 tūkst. sirgalių iš Lietuvos ir užsienio.

„Nusprendėme jau 3 kartą pabandyti surengti pasaulio I diviziono čempionatą, nes norime didinti Lietuvos ir ledo ritulio žinomumą. Be to, žaisdami namuose, pasiekiame geresnius rezultatus. Tikimės, kad savų žiūrovų palaikymas padės laimėti aukščiausią vietą, kokią esame pasiekę per visą šalies istoriją. Taip pat galvojame apie ekonominę naudą tiek miestui, tiek šaliai – atvyks sirgaliai, 220 dalyvių gyvens viešbučiuose. Labai tikimės, kad po sėkmingo čempionato Vilniuje turėsime padaugės ledo ritulio treniruotes lankančių vaikų. Po 2018 m. Kaune vykusio čempionato vaikų, žaidžiančių ledo ritulį sporto mokyklose, padidėjo 30 proc. ir ne tik Kaune, bet ir Vilniuje, Klaipėdoje. Kartais išaugo mergaičių skaičius“, – sako planus NSA pristatęs „Hockey Lietuva“ generalinis sekretorius Vaidas Budrauskas.

Planuojamo renginio biudžetas – apie 725 tūkst. eurų. Dalį – 200 tūkst. eurų – tikimasi gauti iš valstybės biudžeto, 150 tūkst. eurų – iš Vilniaus miesto savivaldybės. Likusi dalis – lėšos, gautos iš Tarptautinės ledo ritulio federacijos, bilietų pardavimo, rėmėjų ir atributikos pardavimų.

NSA direktorius Mindaugas Špokas pasidžiaugė, kad prieš teikdama paraišką Tarptautinei ledo ritulio federacijai asociacija „Hockey Lietuva“ renginio viziją pristatė agentūrai. Lietuvos kandidatūrai surengti tarptautinį ledo ritulio renginį pritarianti NSA šią savaitę teiks teigiamą rekomendaciją Nacionalinei sporto tarybai.

„Tai pirmas toks svarstymas Nacionalinėje sporto agentūroje. Rekomendaciją su teigiamomis išvadomis perduosime Nacionalinei sporto tarybai, kad ji priimtų galutinį sprendimą. Šiandien išgirdome atsakymus į rūpimus klausimus – rusai ir baltarusiai nedalyvaus šiame čempionate, Lietuva turės ekonominės naudos, nes svarbu, kad skirtos valstybės biudžeto lėšos liktų Lietuvoje ir skatintų ekonomiką. Tai turės ir socialinį poveikį, vaikų fizinį aktyvumą – pamatėme, kad vaikų susidomėjimas ledo rituliu išaugo po 2018 m. čempionato. Šalies ledo ritulio federacija yra labai patyrusi ir organizavusi ne vieną renginį. Pamatėme ir subalansuotą planuojamo čempionato biudžetą. Nacionalinė sporto agentūra siekia sukurti aiškią tarptautinių aukšto meistriškumo sporto renginių planavimo ir finansavimo sistemą, kuri užtikrins sėkmingą varžymąsi dėl teisės surengti tarptautines varžybas Lietuvoje. Šiuo metu rengiame šios tvarkos aprašą, kuris gegužę bus pristatytas sporto bendruomenei“, – sako M. Špokas.

NSA pranešime informuoja, kad Tarptautinės ledo ritulio federacijos kongrese gegužės pabaigoje turėtų paaiškėti, ar Lietuvai bus patikėta teisė rengti pasaulio ledo ritulio I diviziono A arba B grupės čempionatą.

ELTA (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

7 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist