Vienam šeši milijonai, o kitam nulis. Vilniaus „Wolves“ ekipos vadovai piktinasi dėl nesąžiningos savivaldybės pinigų dalybų sistemos, kai konkuruojanti „Ryto“ komanda susižėrė visą paramą.
Įnirtinga kova tiek aikštelėje, tiek ir už jos ribų. Vilniaus „Wolves“ klubas siekė gauti savivaldybės paramą, tačiau kaip ir praėjusiame „Betsafe-LKL“ pusfinalyje, taip ir šioje vietoje, laimėjo „Ryto“ komanda.
„Mano galva, yra labai neteisinga ir nesąžininga kitų klubų atžvilgiu. Nekalbu tik apie krepšinį, kalbu apie paramos skyrimo sistemą iš Vilniaus miesto savivaldybės“, – piktinosi Vilniaus BC „Wolves“ ir „Twinsbet“ arenos direktorius Andrius Žiauberis.
Vilniaus „Ryto“ klubas per artėjančius trejus metus iš savivaldybės gaus apie 6 milijonus eurų paramos arba po maždaug 2 milijonus eurų kasmet. Tai pusė milijono eurų daugiau nei „Rytas“ gaudavo pastaruosius metus. Tuo metu Vilniaus „Wolves“ klubas iš savivaldybės negaus nieko.
„Konkursas visada turi vieną iš svarbiausių akcentų, kuris leidžia surinkti daugiau balų nei kiti klubai, tai yra sportiniai pasiekimai ir rezultatai. Turbūt suprantame, kad milijonines paramas gaunantys klubai, kur kas lengviau gali siekti sportinių rezultatų nei kiti“, – akcentavo A. Žiauberis.
Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Adomas Bužinskas niekada neslėpė, kad yra „Ryto“ sirgalius.
„Esu vilnietis, gimiau Vilniuje ir palaikau „Rytą“ ir dabar taip gavosi, kad dirbu Vilniaus savivaldybėje ir „Rytas“ gauna finansavimą, tai reikia tik tėvams padėkoti, kad gerai išugdė, jog miesto komandą palaikau“, – kalbėjo Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius.
Tačiau A. Bužinskas tikina, kad parama skirstoma pagal nustatytą tvarką, o ją vertina nepriklausomų asmenų grupė, todėl savivaldybė tam jokios įtakos nedaro. „Ryto“ paraiška ekspertų buvo įvertinta 44,4 balo, o „Wolves“ tik keliais balais mažiau.
„Savivaldybės politikai iš principo nesikiša į finansavimo sprendimus. Yra nusamdyti nepriklausomi ekspertai, kurie vertina visas paraiškas pagal keletą skirtingų kriterijų ir tada duodamas suminis balas“, – aiškino A. Bužinskas.
Pasak „Wolves“ vadovų, tokio dydžio parama galėtų būtų paskirstyta keliems klubams.
„Mano galva, sąžiningiausia būtų diferencijuotai skirstyti pagal surinktus balus pačią paramą. Tikrai ne vienas klubas turėtų gauti“, – teigė A. Žiauberis.
Vilniaus savivaldybė aiškina, kad tokia pinigų skyrimo tvarka taikoma jau ne vienerius metus.
„Sąlyga gimė prieš kelerius metus net ne dėl krepšinio, o dėl futbolo klubų, nes jų yra nemažai, jie yra sąlyginai stiprūs lyginant su kita bendruomenės dalimi. Jei finansuotume daugiau, tai faktas, kad neproporcingai pasiskirstytų pinigai vienoje sporto šakoje. Tada negalėtume finansuoti mažesnių sportų“, – sakė A. Bužinskas.
Iš viso per artėjančius trejus metus Vilniaus savivaldybė aukšto meistriškumo sporto talentus ugdantiems sporto klubams skirs daugiau nei 16 milijonų eurų. Šią paramą gaus 8 moterų ir 12 vyrų sporto klubų.
Autorius: Nerijus Bliujus I LNK.LT