Lietuvos pirmenybių sezoną sekmadienį „Jeep“ arenoje vainikavo trečioji finalo serijos iki trijų pergalių dvikova tarp „Kibirkšties“ ir „Neptūno“. Savo aikštėje sirgalių palaikomos vilnietės laimėjo 76:69 (26:17, 19:20, 15:14, 16:18) ir serijoje 3-0 triumfavo apgindamos Lietuvos čempionių vardą.

„Kibirkštis“ ir „Neptūnas“ finale kovėsi trečią sezoną paeiliui.

„Kibirkštis“ rungtynes pradėjo solidžiai – 9:1 ir ištiksėjus vos penkioms žaidimo minutėms varžovių vyr. treneris Martynas Airošius buvo priverstas stabdyti žaidimą. Po minutės pertraukėlės vilnietės nepametė žaidimo ritmo ir išlaikė pranašumą. Eglė Zabotkaitė sulig pirmojo ketvirčio sirena smeigė tritaškį ir kėlinį užbaigė – 26:17.

Antrąjį ketvirtį komandos sužaidė apyligiai – 19:20, tad prieš ilgąją pertrauką ekipas skyrė 8 taškai – 45:37.

Po ilgosios pertraukos vaizdas aikštelėje nepakito – komandos žaidė apyligiai, dominavo kontaktas ir agresyvumas (60:51).

Lemiamame ketvirtyje „Kibirkštis“ neatsipalaidavo, išlaikė koncentraciją ir geležinės gynybos pagalba didino prieš tai susikrautą pranašumą (64:51). Visgi klaipėdietės kilo į lemiamą šturmą, tačiau nesėkmingai – vilnietės rezultatu 76:69 šventė pergalę laimėjusios finalo seriją 3-0.

Čempionių gretose nesustabdomai rungtyniavo Gintarė Petronytė, kuri per 35 minutes pelnė 30 taškų, atkovojo 16 kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius, 2 metimus blokavo, išprovokavo net 11 pražangų ir surinko 46 naudingumo balus.

„Kibirkštis“: Gintarė Petronytė 30 (9/17 dvit., 12/15 baud., 16 atk. kam., 2 blok., 46 naud.), Gerda Raulušaitytė 10 (4/5 dvit., 5 atk. kam.), Karolina Kazočiūnaitė (2/5 trit., 5 kld.) ir Gabrielė Šulskė (3/7 dvit., 1/7 trit., 8 rez. perd., 9 kld.) po 9, Eglė Zabotkaitė 8.

„Neptūnas“: Linda Ndoli 12 (5/12 dvit.), Dalia Donskichytė (2/5 trit., 4 rez. perd., 5 kld.), Uliana Datsko (2/6 trit.) ir Agnė Černeckytė (5/6 baud., 5 rez. perd.) po 10, Viktoria Balaban 9 (1/8 dvit., 6 atk. kam., 4 per. kam.), Ligita Tamutytė ir Saulė Mikelionytė po 7.