Rugpjūčio 3d, ketvirtadienį visus vilniečius ir miesto svečius į Vingio parką kviečia riedlenčių perdirbimo bendruomenė Commune DIY ir Lietuvos riedlenčių federacija. Užbaigdami riedlenčių varžybų ciklą CDIY Ranked, kurio metu visą liepos mėnesį riedlentininkai iš visos Lietuvos rinkosi pademonstruoti savo geriausių triukų, organizatoriai visus neabejingus ekstremaliam sportui kviečia stebėti  finalinę pasirodymų sesiją ir kartu apdovanoti geriausius! O pačius mažiausius ir jų tėvelius prie renginio prisijungianti aplinkosauginio visuomenės švietimo bendruomenė “Kita forma” kvies į kūrybines dirbtuves gryname ore.

“Gatvės riedlenčių sportas iš naujo atgimsta visame pasaulyje, tas pastebima ir Lietuvoje, kur riedlentininkų bendruomenė sparčiai auga ir tobulėja. Nors riedlenčių sportas yra labai individualus ir dažnai netelpa į jokius rėmus, tokio formato varžybos, kai visi dalyviai gauna savo įvertinimą taškų lentelėje, atlikdami triukus vienodomis sąlygomis trijuose etapuose vyksta pirmą kartą ir yra puikus pirmasis pasitikrinimas riedlentininkams. Ypatingai dabar, kai Tarptautinio olimpinio komiteto sprendimu nuo 2020 metų Tokijo Olimpinėse žaidynių riedlentės bus įtrauktos kaip nauja olimpinė rungtis “ – sako Lietuvos riedlenčių federacijos prezidentas Justinas Ivoška.

Riedlentininkų varžybos

“Norėjome sukurti renginių ciklą, suburti riedlentininkus vasaros metu, kur kiekvienas galėtų ateiti išmėginti savo jėgas, gerai praleisti laiko ir galbūt kažko išmokti”- sako vienas iš organizatorių, gatvės riedlenčių sporto pradininkas Lietuvoje ir “Commune DIY” riedlenčių perdirbimo dirbtuvių įkūrėjas Simas Sonkinas. “Keletą pastarųjų metų būdamas riedlenčių sporto atgimimo centre ir matydamas augančią riedlentininkų kartą, supratau, kad  problemos su kuriomis susiduria skateboardingo bendruomenė, tokios pat kaip ir prieš 10 metų, o gal ir dar opesnės. Pirmiausia, tai brangus sportas ir užsiėmimas, kurio inventorius neilgalaikis ir reikalauja daug išlaidų. O antra, Lietuvoje sąlygos treniravimuisi ir tobulėjimui yra prastos, trūksta parkų, renginių ir apskritai šio sporto perspektyvų bei teigiamo visuomenės požiūrio.

Su bendraminčiais prieš keletą metų įkūrę riedlenčių perdirbimo dirbtuves, kurių pagrindinė misija spręsti riedlenčių sporto prieinamumo problemą, iškart sulaukėme daug palaikymo. Perdirbdami senas,  netinkamas naudoti riedlentes ir parduodami iš jų pagamintus įvairius produktus, didelę dalį pelno skiriame riedlenčių inventoriaus įsigijimui ir remiame visus norinčius riedėti inventorių parduodami už savikainą. Kitą dalį pinigų investuojame  organizuodami nemokamus riedlenčių renginius, kurie padeda užtikrinti kokybišką jaunimo užimtumą ir skatina įsitraukimą ir susidomėjimą šiuo sportu.”

Riedlentininkų varžybos

Finalinio renginio metu prie renginio prisijungia aplinkosauginio visuomenės švietimo bendruomenė “Kita forma”, kuri kvies į kūrybines dirbtuves iš antrinių žaliavų, randamų kiekvienuose namuose pasigaminti aitvarus, prisėdukus ar suktus. Organizatorės atviravo, kad nors dirbtuvės ir skirtos jaunesniems  dalyviams, vyresni tikrai galės perimti į savo rankas, pavyzdžiui, aitvarų gamybą, o vėliau ir palenktyniauti su jais danguje. “ Siekiame, kad perdirbimas ir ekologija būtų neatsiejama bet kurios bendruomenės dalis, kuri skatina sąmoningumą ir yra puiki priemonė bendruomenei suburti“, – pridūrė Simas Sonkinas.

Renginio pradžia 18.00val, dalyvių registracija į riedlenčių sesiją 18.00 – 19.00val. Vieta – Vingio parko Estrada. Daugiau informacijos Commune DIY Facebook paskyroje.

Nenusisekus orui, renginys bus keliamas į rugpjūčio 10 d., ketvirtadienį.

Straipsnio autorė: Justina Tažibajeva

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

1 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kaip vertinate naująją e. bilieto sistemą viešajame transporte?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.