Europos Komisija, atsižvelgdama į nuolat mažėjantį europiečių fizinį aktyvumą, rugsėjo 23 – 30 dienomis paskelbė Europos sporto savaitę (EWoS), kurios šūkis yra #BeActive. Iniciatyva skirta sportui ir fiziniam aktyvumui skatinti. Ja siekiama įtraukti kuo daugiau europiečių, nepriklausomai nuo jų amžiaus, profesijos ar sportiškumo lygio, būti aktyviais. Šios sporto savaitės idėja – impulsas kasdieniam judėjimui ištisus metus.

Oficialiai Lietuvoje renginiai patenkantys į Europos sporto savaitės kalendorių yra registruojami nuo rugsėjo 9 d., nors savaitės oficialios datos yra rugsėjo 23 – 30 d., tačiau nacionaliniams koordinatoriams leidžiama pasirinkti tris projekto savaites rugsėjo mėnesį dėl skirtingų oro sąlygų bei skirtingų mokslo metų pradžių visoje Europoje. Lietuva Europos sporto savaitę #BEACTIVE pasitinka su daugiau nei 300 renginių, kurie įtraukia visų amžiaus grupių žmones.

„Judėjimas – tai gyvenimas, o gyvenimas – tai judėjimas. Ir aš labai džiaugiuosi, jog žmonės vis labiau pradeda suprasti sporto teikiamą naudą. Jeigu įpranti sportuoti nuo pat mažų dienų, tai gyvenimas visas bus be vaistų.” – sako viena iš Europos sporto savaitės Lietuvoje ambasadorių Lietuvos moterų sporto asociacijos prezidnetė – Joana Bartaškienė. Beactive ambasadoriais šiais metais taip pat yra olimpietis gimnastas Rokas Guščinas ir Simonas Dailidė – Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidnetas.

Beactive renginius šalyje organizuoja pavieniai sporto klubai, darželiai, mokyklos, savivaldybių sporto centrai, skėtines programas vykdo Lietuvos asociacija gimnastika visiems, Lietuvos Kūno kultūros mokytojų asociacija, Lietuvos šaulių sąjunga, Lietuvos Sveikuolių sąjunga, Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija, visuomenės sveikatos biurai, sporto ir sveikatingumo bei fitneso klubai ir daugelis kitų organizacijų bei pavienių žmonių, organizuojančių aktyvias fizines veiklas ir pramogas. Prie projekto taip pat prisideda Kūno kultūros ir sporto departamentas, Sveikatos apsaugos ministerija, Valstybinės ligonių kasos, Tautinis olimpinis komitetas ir kt. organizacijos.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kaip vertinate naująją e. bilieto sistemą viešajame transporte?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.