Atidarytas naujas sporto centras

Antradienį, sausio 10 dieną, Vilniuje sporto profesionalams, mėgėjams ir aktyvaus laisvalaikio entuziastams duris atvėrė moderniausias regione daugiafunkcis DELFI sporto centras. Badmintono, teniso, paplūdimio teniso ir paplūdimio tinklinio aikšteles po vienu stogu talpinantis kompleksas įsikūrė greta „Vichy“ vandens pramogų parko, Ozo gatvėje. Tai pirmasis per 26 Nepriklausomybės metus Lietuvoje iškilęs tokio tipo centras, atitinkantis aukščiausius tarptautinius sporto federacijų standartus.

4500 kvadratinių metrų sporto kompleksas buvo pastatytas ir įrengtas per rekordiškai trumpą laiką – vos 7 mėnesius.  Sporto centre įrengtos 8 badmintono aikštelės, 4 paplūdimio tinklinio ir paplūdimio teniso aikštelės, 2 teniso kortai. Taip pat sukurta daugiau nei 400 kvadratinių metrų ploto universali treniruočių erdvė. Jau numatyta ir sporto centro plėtra – šiemet šalia komplekso bus įrengtos papildomos 4 atviros paplūdimio tinklinio aikštelės. Bendros investicijos į sporto centrą siekia daugiau nei 3 mln. eurų.

Kaip teigė atidarymo metu sveikinimo kalbą sakęs Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius, DELFI sporto centro atidarymas – neeilinis įvykis Vilniuje. „Atidarome ne visai tradicinį sporto centrą sostinėje. Čia nėra krepšinio aikštelių, kitų įprastiems sporto centrams būdingų atributų – užtat yra badmintonas, tenisas. Labai gerai, kad čia susibūrė kiek mažiau žinomos sporto šakos. Turime sporto šakas, kurios dažniausiai sportuojamos lauke, bet Lietuvos klimatas toks, kad reikia galimybių sportuoti ir viduje. Šis sporto centras užpildys spragą mieste, nes sporto infrastruktūros lygį būtina kelti. Tai bene didžiausia spraga Vilniuje“, – į susirinkusius kreipėsi sostinės meras.

Daugiafunkcio centro įranga atitinka aukščiausius pasaulinius standartus, badmintono ir teniso žaidimo aikštelių įrengimas derintas su tarptautinėmis sporto federacijomis. Todėl jau pirmuosius veiklos metus DELFI sporto centras pradės aktyviai – čia suplanuotos kelios dešimtys įvairių renginių, tarp kurių –  tarptautiniai turnyrai, varžybos, čempionatai. Renginiai iš sporto arenos bus transliuojami tiesiogiai specialiame internetinės televizijos DELFI TV kanale.

„Kalbant sporto terminais, šiandien švenčiame didžiulę pergalę. Vos sužinoję apie šią galimybę iš karto susidomėjome. Badmintonas, paplūdimio tinklinis – sparčiai populiarėjančios sporto šakos Lietuvoje. Tikime, kad netrukus jos dar labiau įsitvirtins mūsų visuomenėje. Po šiuo stogu, šioje puikioje aplinkoje įsikūrusios akademijos padės užauginti ne vieną sportininkų kartą. Iš DELFI pusės pažadame skirti deramą dėmesį ir deramą eterį šioms sporto šakoms, taip prisidėdami prie sporto šakų ir apskritai sporto populiarinimo Lietuvoje“, – sakė DELFI direktorius Vytautas Benokraitis.

Pirmieji sportininkai centrą užplūdo likus savaitei iki oficialios atidarymo dienos – dar sausio antrąją. „Vertindama pirmuosius rezultatus galiu drąsiai teigti, kad DELFI ženklu papuoštas sporto centras jau tampa svarbia aktyvaus vilniečių laisvalaikio dalimi, sporto švyturiu mieste, kuriame judėjimas ir sveika gyvensena tampa vis svarbesne kiekvieno miestiečio gyvenimo dalimi“, – atidarymo metu kalbėjo sporto centro vadovė Ieva Šemberienė. Pasak jos treniruočių, turnyrų ir varžybų tvarkaraščiai jau suplanuoti mėnesiams į priekį.

Komplekse per metus tikimasi sulaukti apie 250 tūkstančių lankytojų ir jis taps traukos centru ne tik badmintono, teniso, paplūdimio teniso ir paplūdimio tinklinio gerbėjams, tačiau ir aktyvaus poilsio mėgėjams. DELFI sporto bazėje vyks sporto akademijos „Get Fit“ funkcinės treniruotės. Taip pat joje treniruotes rengs ir paplūdimio tinklininkių pora Monika Povilaitytė ir Karolė Virbickaitė, treniruosis žymūs šalies sportininkai.

Sporto bendruomenė įvertino privačią iniciatyvą populiarinti tinklinį, tenisą ir badmintoną bei prisidėti prie šių sporto šakų plėtros Lietuvoje. Lietuvos sporto vadybos apdovanojimuose DELFI sporto centras pelnė „Metų sporto infrastruktūros objekto“ laurus.

Dar nebaigtas įrengti centras sulaukė ir tarptautinių organizacijų dėmesio. Lapkričio viduryje jame lankėsi „Badminton Europe“ atstovai. Jie vertino, ar Vilniuje duris atversiantis daugiafunkcis sporto centras gali tapti visos Europos badmintonininkus 2020 metų Tokijo olimpinėms žaidynėms rengsiančia baze. Savo sprendimą dėl tarptautinio badmintonininkų ruošimo centro Vilniuje „Badminton Europe“ organizacija priims dar šią žiemą. Patekęs į finalinį etapą, Vilnius šiuo metu konkuruoja su Talinu.

Kompleksą administruojantis „Vichy“ vandens parkas skyrė sklypą šiam statiniui. Sporto centro statybos darbus vykdė bendrovė „Axis Power“ ir nekilnojamojo turto projektų vystymo įmonė „Realco“. Komplekso projekto autorė – įmonė „Tiksli forma“.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

1 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Kokio atlyginimo (į rankas) pakaktų, kad būtų įmanoma gyventi sostinėje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist