MiestasSavaitės klausimas

APKLAUSA: Kuris projektas būtų tinkamiausias įgyvendinant Šeškinės šlaitų geomorfologinio draustinio sutvarkymo darbus?

Vilniaus miesto savivaldybės ir Lietuvos architektų sąjungos inicijuoto konkurso užduotyje buvo suformuotas tikslas tinkamai sutvarkyti Šeškinės šlaitų geomorfologinio draustinio ir jo prieigų aplinką.  Šeškinės šlaitų pritaikymo konkurse pateiktu du projektiniai siūlymai: „Mamuto parkas“ ir „IUNCTIO“.

MAMUTO PARKAS

„Mamuto” parko vizija – supažindinti lankytojus su unikalia Vilniaus reljefo formavimosi istorija ir jos ypatybėmis. Parkas supažindintų su mamutų radiniais, ledynmečio išplitimo riba ir raiškiomis poledynmečio reljefo formomis. Mamuto parką sudarytų: edukacinis “Mamuto” takas, “Mamutų” regyklos, “Mamutų” ganyklos (žaidimų ir poilsio aikštelės, botaninis sodas) multifunkcis reljefo raidos muziejus įkurdintas amunicijos sandėliuose, “Amunicijos” takas ir naujas tiltas vizualiai ir emociškai papildantis edukacinio parko naratyvą“, – būsimo parko viziją dėlioja projektinių siūlymų autoriai.

IUNCTIO

„Urbanistinis sprendimas vystomas remiantis ryšiais – kryptimis su kitais upės slėnių gamtiniais elementais. Projektuojami objektai – bokštas, regykla, poilsio ir veiklų aikštelės orientuotos Šveicarijos erozinio atragio, Iškartų erozinio kalvyno, Sapieginės erozinio atragio, lyglaukio geomorfologinio draustinio, Trijų kryžių kalno, Gedimino kalno, Tauro kalnas bei Viršuliškių kryptimis. Vienas svarbiausių architektūrinių elementų – tai yra siaurojo geležinkelio, kuris čia buvo įrengtas bunkeriuose esančiai amunicijai transporuoti, atkūrimas“, – dėstoma konkursinio darbo siūlymuose.

 

Norime jūsų paklausti, kuris projektas būtų tinkamiausias įgyvendinant Šeškinės šlaitų geomorfologinio draustinio sutvarkymo darbus?

Kuris projektas būtų tinkamiausias įgyvendinant Šeškinės šlaitų geomorfologinio draustinio sutvarkymo darbus?

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
18 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
aaaa
aaaa
9 mėnesius

Kabantis tiltas Mamuto parke yra jėga. Dar reiktų ta rėva po tiltu nukreipti lietaus vandenį (pravalytą) nuo akropolio aikštelės link senvagės parko apačioje ir išvis būtų nerealu!

Vilnius
Vilnius
9 mėnesius

Seip ne vienas galejo ir ispudingesniu buti projektu. Is dvieju Mamutu parkas labiau.

Šeškinės gyventojas
Šeškinės gyventojas
9 mėnesius

Šeškinėje būtina sutvarkyti šaligatvius!

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button