Savaitės klausimas

APKLAUSA: Koks turėtų būti atminimo lentos karininkui Jonui Noreikai-Vėtrai likimas?

Nuo Mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos pastato sienos šeštadienio rytą nuimta daug diskusijų sukėlusi karininko Jono Noreikos-Generolo Vėtros atminimo lenta.

Vilniaus meras Remigijus Šimašius sako, jog lentą nuimti apsisprendė siekdamas, kad būtų taikomas „vienodas principas“ visiems atminimo ženklams, kurie susiję su totalitariniais režimais – tiek kalbant apie Žaliojo tilto skulptūras, nukeltas prieš ketverius metus, tiek apie ženklą J. Noreikai.

Norime paklausti jūsų, koks turėtų būti atminimo lentos karininkui Jonui Noreikai-Vėtrai likimas?

 

Koks turėtų būti atminimo lentos Jonui Noreikai-Generolui Vėtrai likimas?

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
166 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
12 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Linčo teismas
Linčo teismas
2 metus

Daugumoje viešų “ekspertų” pasisakymuose apeinamas faktas, kad teismo sprendimu kaltinimai Jonui Noreikai visiškai atmesti. Šiame kontekste buvęs Teisingumo! ministras Šimašius, pasinaudodamas mero posto pareigybe asmeniniais ir užsienio agentūrų tikslais, save iškėlė virš įstatymo, į kurį spjovė ir įvykdė pakartotiną vandalizmo aktą, kaip ir tomaševskinis Čechovičius (Zuroff’o torpeda kūjininkas Tomas) ir savo linčo teismą mirusiam žmogui, spjovė ir į visuomenę bei valstybę. Tokiu būdu Šimašius yra kvislingas, padugnė ir niekšas
kolaborantas, nes vykdė užsienio interesų grupių užsakymą – diversiją prieš Lietuvos valstybę ir turi būti traukiamas atsakomybėn už savo veiksmus ir nusišalinti iš mero posto.

Lentoms
Lentoms
2 metus
Atsakinėti į  Linčo teismas

Teismas atmetė kriminalinius kaltinimus. Kolaboravimas su žudikiškomis struktūromis yra moralinis kaltinimas. Atminimo ženklai yra ne teisminių sprendimų, o etikos ir visuomenės vertybių sritis.

Inga
Inga
2 metus

Lentą grąžinti, ir žaliojo tilto skulptūras taip pat.

jonas
jonas
2 metus

Kai bus nuimti paminklai ir lentos visokiems cvirkoms, nėrims, valsiūnienėms ir kovneriams, tada galima bus padiskutuoti ir dėl noreikos. Noreikai lenta pastatyta laisvoje Lietuvoje ir kelis dešimtmečius prakabėjo, kol kremliui ir LŽB neėmė kliūti. Jei oponentai teigia, kad jis kažką negero padarė – gerai svarstom įrodymus, bet visi sutinka, kad daug ir gerų darbų padarė ir savo gyvybe rizikavo ir ją paaukojo Lietuvos laisvei. Dėl to Noreikai ir buvo pakabinta ta lenta. Bet tokiam žmogui pirmam nuimama atminimo lenta. Valsiūnienei ir Kovneriui lentos kabo – žmonėms kurie niekuo dėl Lietuvos nerizikavo, su okupaciniu režimu kolaboravo ir arba patys žudė arba… Skaityti daugiau

Jolanta
Jolanta
2 metus

Grąžinti į vietą ant Vrubleskių bibliotekos. Su nuorodą į detalią istoriją – kas sukūrė, kas pakabino, kas tyrė istorinius dokumentus, bei sąrašu tų, kas daužė, kas niekino Vėtros atminimą savo tekstais.

Raimondas
Raimondas
2 metus

Kada bus šalinamos bolševikų, Stalino kolaborantų ir teroristų lentos?
Ar čia išskirtina antilietuviškos akcijos, nukreiptos prieš etninius Lietuvos gyventojus?

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button