MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
I vieta - „Arquivio architects“, Ispanija.
Savaitės klausimas

APKLAUSA: Kaip vertinate nacionalinės koncertų salės ant Tauro kalno konkurso projektą-nugalėtoją?

Praeitą savaitę paaiškėjo naujojo Vilniaus simbolio ant Tauro kalno architektūrinė idėja – iš beveik 250 pasaulio architektų pasiūlytų Nacionalinės koncertų salės idėjų, konkurso nugalėtoja paskelbta komandos iš Ispanijos „Arquivio architects“ pasiūlyta idėja. Jų pasiūlyta Nacionalinės koncertų salės koncepcija – objektą kuo natūraliau įlieti į aplink esančią unikalią aplinką. Architektai siūlo ant Tauro kalno statyti keletą atskirų statinio dalių, kurias apjungtų atviras cokolinis aukštas, sukurtas „žaliasis koridorius“, statinyje bus Didžioji ir Mažoji koncertų salės. Į projektą jautriai įsilieja ir Liuteronų sodo teritorija, parkas ant Tauro kalno.

Antroji vieta atiteko prancūzams „Fres architects and planners“, tretieji – lietuvių architektų komanda „Paleko archstudija“.

Pagal konkurso sąlygas, naujajame pastate bus iki 1,7 tūkst. vietų didžioji ir 500 vietų mažoji salės, kavinės, erdvus vestibiulis su vaizdu į įspūdingą miesto panoramą ir patalpos įvairiai kitai kultūrinei veiklai. Numatomas koncertų salės projektavimo paslaugų ir statybos darbų biudžetas siekia 52 mln. eurų. Į šią sumą įtrauktos visos su objekto projektavimu, statyba ir įrengimu bei sklypo tvarkymu susijusios išlaidos.

Norime paklausti jūsų, kaip vertinate nacionalinės koncertų salės ant Tauro kalno konkurso projektą-nugalėtoją?

Kaip vertinate nacionalinės koncertų salės ant Tauro kalno konkurso projektą-nugalėtoją?

1 vieta

2 vieta

3 vieta

III vieta – „Paleko archstudija”, Lietuva.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

40 skaitytojai (-ų) įvertino

6
PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
GrikisPilietisGreteRobertasBence Recent comment authors
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
naujausius seniausius labiausi vertinti
Pranešti apie
Grikis
Skaitytojas
Grikis

Ar Šimašiaus ir jo architektų galvoje be slojikų dar kas nors gyvena????

Pilietis
Skaitytojas
Pilietis

Tai iš tolo matoma reprezentacinė vieta, todėl: 1)objektas-salės pastatas negali būti skaidomas į į keletą pavienių nesimbolizuojančių objekto paskirtį pastatų; 2)Panoramoje stiklinis salės pastatas patenka į XIX-XX a pradžios apsuptį ir nesiderina su ja. Remkimės Italijos patirtimi- nerasite reprezentacinėse miesto dalyse stiklo dėžių, o senamiesčiuose dar ir jokių kebabinių ir Mc Donaldų. Panašūs pastatai yra Konstitucijos pr., ten ši pirmoji vieta visai tiktų ofisams; 3)Gausiai įstiklinti pastatai yra itin neekonomiški energetiškai, brangiausi eksploatacijoje. 4)Antros vietos pastatas vizualizacijoje rodomas naktyje pašviestas. Tai nesąžiningas pristatymas. Neaišku kaip atrodytų dieną. Pavyzdys: Konstitucijos pr. Arfa pastatas reklamoje žiba, bet natūroje naudotojai užsidangstę nuo saulės… Skaityti daugiau

Grete
Skaitytojas
Grete

Senas pastatas nerealus! Manau būtų nuostabu jį atnaujinti, sutvarkyti ir turėti kažką originalaus, o ne dar vieną nuobodų, verslo centrą imituojantį pastatą.

Robertas
Skaitytojas
Robertas

Už seno pastato išsaugojimą ir tvarkymą. Skirti 50mln. rekonstrukcijos ir aplinkos sutvarkymo darbams.

Bence
Skaitytojas
Bence

Saltoniškių ofiso dizainas… Koncertų salė labiau primena šarvojimo salę. Apskritai, visas konkursas buvo didelis nesusipratimas, 90 proc. darbu tiesiog nupiešti kažkokių studentų su paintu. Konkurso rengėjams galbūt reikėjo kviesti žinomus architektus, jų prašyti teikti pasiūlymus? aišku už 50 mln. nieko įspudingo nepastatysi, bet konkursus buvo projektavimo ir į jokias kainas įsitekti nereikėjo. nu bet cmon… tikrai buvo geresnių variantų.

Panašūs pranešimai

APKLAUSA: Ką manote apie eismo pakeitimus Konstitucijos prospekte ties Linkmenų gatve?

Donatas Andrijauskas

APKLAUSA: Ar prie Vingio parko reikalingas antrasis „Akropolis“?

Donatas Andrijauskas

APKLAUSA: Ar turi prasidėti kairiosios Neries krantinės tvarkymo darbai?

Donatas Andrijauskas

APKLAUSA: Kas pasauliui geriausiai pristato Vilnių?

Donatas Andrijauskas

APKLAUSA: Ar pritariate, kad būtų draudžiama rūkyti balkonuose?

Donatas Andrijauskas

APKLAUSA: Ar reikia naikinti žalias rodykles sankryžose?

Donatas Andrijauskas

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika